EN
01.07.2022, 15:03 Wersja do druku

Toruń. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury z nowym dyrektorem

Podczas konferencji prasowej na temat Artus Festival Łukasz Wudarski ogłosił, że z końcem sierpnia przestanie być dyrektorem Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

- To moja ostatnia konferencja prasowa w tym miejscu – oświadczył w piątek Łukasz Wudarski. - Po 12 latach jest mi nieco żal, że opuszczam Artusa, ale czas na nowe wyzwania. Od 1 września będę pracował w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Wierzę, że Artus beze mnie sobie doskonale poradzi i będzie się wspaniale rozwijał. Na razie trwają negocjacje w sprawach programowych i finansowych. Dziękuję niesamowitemu zespołowi za lata pracy, za to, że zawsze mnie wspierali i byli ze mną. Dzięki temu udało się wiele zorganizować i wspólnie zbudować.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, którym od września będzie kierował Wudarski, podlega marszałkowi województwa. Instytucja zajmuje się edukacją artystyczną, promocją kultury i wspieraniem działań w środowiskach lokalnych w całym regionie. Organizuje zajęcia artystyczne związane z filmem, fotografią, muzyką, cyrkiem i teatrem. Prowadzi Centrum Aktywizacji Seniorów, Zespół Rękodzieła Artystycznego, orkiestrę dętą i chór męski Copernicus. Obecnie dyrektorem WOAK jest Jerzy Rochowiak, pisarz, dramaturg i animator kultury.

W czerwcu komisja powołana przez zarząd województwa jednogłośnie wskazała Wudarskiego jako zwycięzcę konkursu. - Członkowie komisji wysoko ocenili spełnienie przez kandydata przyjętych przez komisję konkursową kryteriów oceny – czytamy w protokole, który zamknął prace tego zespołu. - Posiada doświadczenie w zarządzaniu instytucją kultury, organizacji wydarzeń artystycznych i realizacji projektów animacyjnych. Wykazał się znajomością bieżących trendów w animacji kultury, a jednocześnie świadomością lokalnego kontekstu, w którym funkcjonuje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Przedstawił spójną i ambitną koncepcję programowo-organizacyjną funkcjonowania instytucji na kolejne cztery lata, opartą o przedsięwzięcia ośrodka o wieloletniej tradycji, a także przewidującą poszerzenie oferty o nowe inicjatywy. Kandydat posiada również bogate doświadczenie w realizacji projektów dofinansowanych z różnorodnych źródeł zewnętrznych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Łukasz Wudarski odchodzi z Dworu Artusa. We wrześniu zostanie dyrektorem innej instytucji

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Grzegorz Giedrys

Data publikacji oryginału:

01.07.2022