EN
31.01.2022, 15:56 Wersja do druku

Toruń. Wernisaż wystawy fotografii w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza do Galerii Proscenium w Pałacu Dąmbskich! Już 3 lutego (wydarzenie pierwotnie miało odbyć się 20 stycznia) o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy przy ul. Żeglarskiej 8. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

fot. mat. teatru

Grupa B1 to dwóch ciechocińskich fotografów - Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na "zwykłym" odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i wykorzystaniu go do stworzenia własnego, indywidualnego. Poprzez swoje prace, przedstawiają obrazy nierzeczywiste, nie będące wycinkiem rzeczywistości, a raczej obrazy, które przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu a nie tylko wchłonięcia znanych już mu widoków…

Piotr Komosiński - rocznik '76. Absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.

Krzysztof Gałązka - rocznik '84. Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno białej ale nie obcy mu kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu. Fotografie te mają charakter osobisty ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.

Wydarzenie bezpłatne.

FB: https://www.facebook.com/events/319895096702926

Źródło:

Materiał nadesłany