EN

30.05.2023, 13:45 Wersja do druku

Toruń. Premiera spektaklu „Marysia ma Rysia" w Teatrze Muzycznym

W tym roku, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, przygotował na Dzień Dziecka wyjątkowy spektakl dla najmłodszych widzów. Już 4 czerwca odbędzie się premiera „Marysia ma Rysia”, czyli zabawnej i pełnej ciepła opowieści o marzeniach, budowaniu relacji i roli przyjaciela w naszym życiu.

fot. mat. teatru

„Marysia ma Rysia” to spektakl muzyczny dla najmłodszych (sugerowany wiek widzów, to dzieci powyżej 3 lat), który stworzyli znani z wielu produkcji dla Teatru Muzycznego w Toruniu twórcy. Za scenariusz odpowiada Emil Płoszajski, reżyserią zajęła się Agnieszka Płoszajska, a choreografią Michał Cyran. W spektaklu obok autorskich utworów, możemy usłyszeć dobrze znane wszystkim przedszkolakom piosenki, jak: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Jesteśmy jagódki” w aranżacjach Ignacego Wiśniewskiego, który w spektaklu odpowiada za całą warstwę muzyczną.  W scenografii Kornelii Dzikowskiej i kostiumach Aleksandry Harasimowicz, zobaczymy aktorów znanych z wielu polskich scen musicalowych.
W trakcie spektaklu, razem z głównymi bohaterami – małą dziewczyną Marysią i glonojadem Rysiem -przeniesiemy się w magiczną, podwodną krainę, by przeżyć wspaniałe przygody i spełnić własne marzenia.

Każdy z nas ma jakieś marzenia! Na przykład Marysia marzyła, by na swoje urodziny dostać rybkę. Jednak nie chodziło o taką zwykłą, akwariową rybkę – ta wymarzona miała być złota. Ale jak to w życiu bywa, nie wszystko jest takie, jak byśmy tego chcieli. Rodzice w prezencie zamiast złotej rybki, podarowali Marysi… glonojada.

Sytuacja wydaje się być beznadziejna – Marysi nie podoba się prezent, a glonojad – o szlachetnym imieniu Ryszard – rozczarowany właścicielką, wolałby wrócić do sklepu akwarystycznego. Relacja obojga jest trudna. Pomimo że Rysio w jakiś magiczny sposób, potrafi nawet teleportować dziewczynkę w swój podwodny świat, to nie potrafią nawiązać relacji.
Jak rozwinie się ich znajomość? Czy uda im się znaleźć porozumienie, czy jednak rozstaną się i każdy wróci do swoich planów i marzeń?

Scenariusz: Emil Płoszajski
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Muzyka: Ignacy Wiśniewski
Scenografia: Kornelia Dzikowska
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
Ruch sceniczny: Michał Cyran

Obsada:
Marysia: Julia Ostaszewska / Agata Ewa Mociak
Glonojad: Bartłomiej Sudak / Karol Małkowski
Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka: Justyna Kacprzycka / Dominika Sell-Kukułka
Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka: Jeremiasz Gzyl / Dariusz Czarniecki

Premiera już 4 czerwca w Teatrze Muzycznym w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8. Spektakl będzie można zobaczyć jeszcze w tym miesiącu do 7 czerwca. Kolejne spektakle odbędą się już w nowym sezonie teatralnym.

Źródło:

Materiał nadesłany