EN

27.12.2021, 09:20 Wersja do druku

Toruń. Pracowniczka teatru dostała odznakę za wsparcie osób niewidomych

Katarzyna Peplinska-Pietrzak, koordynatorka ds. dostępności w Teatrze Horzycy, została wyróżniona odznaką "Przyjaciel Niewidomych", przyznawaną przez Polski Związek Niewidomych.

fot. mat. teatru

Peplinska-Pietrzak jest absolwentką wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Toruniu pracuje od 2017 roku. W Teatrze Horzycy zajmuje się edukacją teatralną i jest koordynatorką ds. dostępności. Na tym ostatnim stanowisku odpowiada m.in. za przygotowanie audiodeskrypcji poszczególnych przedstawień, organizuje zwiedzanie teatru i warsztaty dla niepełnosprawnych.

Teraz otrzymała odznakę "Przyjaciel Niewidomych", przyznawaną przez Polski Związek Niewidomych. "Odznaka została przyznana Kasi za jej zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dbanie o rozwój dostępności teatru oraz spektakli - ze szczególnym uwzględnieniem przedstawień z audiodeskrypcją, realizację projektów skierowanych do osób niewidomych i słabo widzących, a także niezwykłą serdeczność i troskę wobec grup ze szczególnymi potrzebami" - informuje Teatr Horzycy.

Tytuł oryginalny

Pracowniczka toruńskiego teatru dostała odznakę za wsparcie osób niewidomych

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne