EN
23.06.2022, 15:31 Wersja do druku

Toruń. Polska premiera musicalu „Morderstwo dla dwojga" wkrótce w Muzycznym

Kryminalna komedia muzyczna, hit Off-Broadway po raz pierwszy pojawi się także na polskiej scenie. Pełen humoru i intryg musical „Morderstwo dla dwojga” (Murder For Two), został przygotowany przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, a jego premiera odbędzie się już 2 i 3 lipca.

fot. mat. teatru

Musical opowiada historię młodego aspiranta policyjnego, który marzy o tym, żeby zostać detektywem. Nikt nie przypuszczał, że szansa pokazania swoich umiejętności śledczych nadarzy się tak szybko… Urodzinowe przyjęcie niespodzianka u znanego pisarza, zaskakuje nie tylko jubilata. Morderstwo i tłum podejrzanych, którzy jeszcze przed chwilą byli gośćmi przyjęcia, to gwarancja emocji jak w najlepszych kryminałach Agathy Christie. Czy policjant sprosta zadaniu? Takiej okazji nie może przegapić, szczególnie, gdy dookoła jest tylu intrygujących podejrzanych…

Doskonała mieszanka muzyki, chaosu oraz kryminalnej zagadki z pianinem w samym centrum akcji. Dwóch wyjątkowych aktorów (Marcin Sosiński oraz Maciej Makowski/ Wojciech Łapiński), przed którymi stoi nie lada wyzwanie - wcielają się bowiem nie tylko w 13 postaci, ale jeszcze śpiewają, tańczą i znakomicie grają na  pianinie.  

Światowa premiera Murder For Two odbyła się w Chicago Shakespeare Theatre w 2011 roku i od razu stała się wielkim sukcesem. Autorzy muzyki i libretta Kinosian i Blair zostali uhonorowani nagrodą Josepha Jeffersona za najlepszy nowy musical. Od tego czasu „Morderstwo dla dwojga” grane było we wszystkich dużych ośrodkach w US, a także w Japonii, Korei Południowej, Chinach, Argentynie, Brazylii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Bilety na polską prapremierę spektaklu w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej, są już dostępne w kasie teatru oraz na stronie internetowej.

Muzyka: Joe Kinosian
Libretto: Kellen Blair
Tłumaczenie: Anna Wołek
Tłumaczenie piosenek: Donata Gierczycka
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Choreografia: Michał Cyran
Kostiumy: Wanda Kowalska
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada:
Marcin Sosiński
Maciej Makowski/ Wojciech Łapiński

Licencja: Concord Theatricals. www.concordtheatricals.com

Źródło:

Materiał nadesłany