EN

17.06.2024, 14:15 Wersja do druku

Toruń. Na afisz Baja wracają „Wikingowie", „Tuwim" i „Kocia szajka"

Końcówka czerwca zaowocuje w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu powrotem tytułów premierowych oraz tych dawno już nieobecnych na afiszu.

fot. Rafał Pyszka i Sandra Rabczewska / mat. teatru

W rozpoczętym właśnie tygodniu powraca spektakl Wikingowie z Północnej Ulicy w reżyserii Punch Mamy. To historia Wiki, dorastającej dziewczynki, którą fascynuje świat i kultura wikingów. Pewnego dnia bohaterkę odwiedza Troll Knut i zabiera ją w morską podróż ku lodowatej północy, w trakcie której Wiki wypełnić ma bardzo ważną misję. Czym skończy się ta wyprawa? Czy między rekinami, walkiriami, krukami Odyna bądź krakenami bohaterka odnajdzie swoje przeznaczenie?

22 czerwca o godzinie 12:00 zespół Teatru zagra koncert Tuwim śpiewany, na który złożą się najpiękniejsze i najbardziej znane wiersze dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. Wśród prezentowanych utworów znajdą się takie tytuły, jak: Skakanka, Śmierdziel, Ptasie radio, Tańcowały dwa Michały, Rok i bieda oraz inne. Oprócz aktorów i aktorek podczas koncertu usłyszymy trzech muzyków: Jan Gembala (piano), Michał Rybka (bass, moog), Michał Szubert (perkusja).

fot. Krzyszyof Parda/mat. teatru

Od 26 czerwca „Bajową” scenę znów opanuje niezawodna grupa kocich detektywów z Cieszyna, a wszystko to za sprawą spektaklu Kocia Szajka i fałszerze pierników w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Czeka nas udział w zawikłanym śledztwie mającym wyjaśnić i rozwiązać kwestię podrabiania toruńskich pierników. Niebanalne songi, nieoczywiste zwroty akcji oraz galeria barwnych postaci zagwarantuje widzom znakomitą zabawę!

Na przełomie czerwca i lipca Teatr powróci do grania tytułu Kto tam? w reżyserii Dominiki Miękus, Marty Parfieniuk-Białowicz oraz Edyty Soboczyńskiej. Spektakl stanowić będzie pretekst do wspólnego przeżycia zjawiska, jakim jest teatr. Środki artystyczne wykorzystywane w przedstawieniu będą dostosowane do wrażliwości osób ze specjalnymi potrzebami, w tym niewidomych i niedowidzących, poruszających się na wózkach oraz ze spektrum autyzmu.

Rezerwacji biletów dokonać można pod adresem:

https://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html .

Do zobaczenia!

Źródło:

Materiał nadesłany