EN

17.11.2020, 11:29 Wersja do druku

Toruń. "Gra warta piernika..." w Teatrze Muzycznym na Mikołajki

6 grudnia o godz. 12:00 Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl świąteczny "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy". Bilety dostępne online pod adresem: http://bilety.teatrmuzyczny.torun.pl:8081/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=150

fot. mat. teatru

Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie… Skoro cuda się zdarzają.

Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany