EN

12.11.2020, 08:49 Wersja do druku

Toruń. Kultura w lockdownie. Co robią instytucje w internecie?

Wszystkie instytucje kultury w Polsce pozostaną zamknięte do 29 listopada 2020. Większość toruńskich placówek przygotowała atrakcyjny program w internecie.

Biblioteka cyfrowa

Książnica Kopernikańska jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Na Facebooku i YouTube obejrzymy wykłady na temat gier RPG, Święta Niepodległości i historii prasy w naszym mieście. W archiwach pojawiają się zaś spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami.

W czwartek 19 listopada dr Cecylia Łubieńska-Iwaniszewska, nestorka toruńskich astronomów, zaprezentuje wspomnieniową prelekcję „Studiując astronomię w Toruniu 75 lat temu”. We wtorek 24 listopada gościem Książnicy będzie zaś Jakub Małecki, autor bestsellerowego „Dygotu", „Rdzy" oraz „Śladów". Podczas spotkania zaprezentuje swoją najnowszą książkę - powieść „Saturnin". Wszystkie spotkania zaplanowane są na godz. 18.
Informacje: ksiaznica.torun.pl/

Teatr pracuje nad programem

Nieczynny do odwołania pozostanie Teatr im. Wilama Horzycy. - Będziemy tęsknić za Wami i graniem na żywo. Intensywnie pracujemy nad propozycjami online i innymi formami działania. Tymczasem trzymajmy się zdrowo i bądźmy w kontakcie – czytamy na stronie Teatru Horzycy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kultura w lockdownie. Co robią toruńskie instytucje w internecie?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne