EN

21.09.2020, 11:41 Wersja do druku

Toruń. "Hemar. Marchewka - próba generalizacji" na afiszu Muzycznego

mat. teatru


Teatr Muzyczny zaprasza 14 i 15 października  na spektakl "Hemar. Marchewka - próba generalizacji". Mijają właśnie 4 lata od premiery - w tym czasie pozmieniało się naprawdę dużo, jednak teksty Mariana Hemara pozostają wiecznie aktualne. Przekonajcie się sami.

Hemar był nie tylko znakomitym tekściarzem, ale też doskonałym obserwatorem i komentatorem współczesnego mu świata. Dzięki analitycznemu umysłowi wybitnego brydżysty tworzył, w poetyckiej formie, trafione w punkt polityczne prognozy i rozwiązania, które do dziś nie straciły aktualności. Takim właśnie tekstem jest napisany w 1942 roku pamiętnik satyryczny „Marchewka”. Jak się okazuje niezwykle uniwersalny, bo wystarczy tylko zmienić daty i nazwiska, by zyskać opis czasów nam współczesnych.

Historie inspirowane zapiskami Hemara, przeplatane piosenkami jego autorstwa, układają się w muzyczną opowieść o polityce i miłości. Wszystkie utwory nie tylko śpiewają, ale i wykonują instrumentalnie aktorzy Teatru Muzycznego.

Marian Hemar kojarzy się przede wszystkim z nieśmiertelnymi przebojami, takimi jak „Kiedy znów zakwitną białe bzy” czy „Mały gigolo”, i kabaretowymi skeczami, które do dziś grane są na różnych scenach w Polsce –
częstokroć bez wiedzy, kto jest ich autorem.

"Hemar. Marchewka - próba generalizacji".

reżyseria: Bartek Wyszomirski
scenariusz: Anna Wołek, Bartek Wyszomirski
dekoracje i kostiumy: Iza Toroniewicz
aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski
występują: Agnieszka Brenzak / Karolina Michalik, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Maciej Makowski
czas trwania: ok. 80 minut

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2800378030190355

mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany