EN

16.07.2021, 17:07 Wersja do druku

Teatr Nowy Proxima idzie na wojnę z klerem. Premiera skandalizującej "Monachomachii"

mat. teatru

Na Scenie Berlin Teatru Nowego Proxima walkę dwóch zakonów (karmelitów i dominikanów) przedstawi utalentowana scenografka Justyna Łagowska, która ostatnio postanowiła zająć się reżyserią - pisze Marta Gruszecka w krakowskiej "Gazecie Wyborczej".

Rzecz o klerze w krzywym zwierciadle. A może właśnie o klerze takim, jaki jest naprawdę? Premiera "Monachomachii, czyli wojna mnichów" Justyny Łagowskiej od 16 lipca na Scenie Berlin. W roli mniszek wystąpią (bo dlaczego nie) panowie: Schimscheiner, Chrząstowski i Gancarczyk.

Za czasów Ignacego Krasickiego „Monachomachia" wzbudziła ogromne kontrowersje. Bo jak tu piętnować instytucję Kościoła, skoro kler ma być przecież nieomylny? A jeśli swoje wady zaczyna dostrzegać sam biskup? Na Scenie Berlin Teatru Nowego Proxima walkę dwóch zakonów (karmelitów i dominikanów) przedstawi utalentowana scenografka Justyna Łagowska, która ostatnio postanowiła zająć się reżyserią.

Teatr Nowy Proxima: Rozprawa z grzechami kleru

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

16.07.2021