Giulio Cesare jest bez wątpienia jedną z najczęściej wystawianych oper Georga Friedricha Händla. Jest ona kwintesencją geniuszu kompozytora, w której to zabiera nas w podróż poprzez najsłodszą, najpiękniejszą, najszczęśliwszą, ale i najsmutniejszą muzykę kiedykolwiek napisaną.
Inne aktualności
- Warszawa. Letnia promocja na spektakle Teatru Nowe Formy 03.07.2026 18:20
-
Mazowieckie. Możdżer, Zaryan, Kleszcz oraz wybitni artyści i pisarze spotkają się w Czarnolesie podczas 4. Festiwalu Sztuki CARPE DIEM. Poezja. Teatr. Filozofia. Jazz
03.07.2026 18:04
- Warszawa. „Komediowe wakacje z Teatrem Scena Współczesna”. Letni cykl spektakli powraca do stolicy 03.07.2026 17:04
- Kraków. Spektakl koprodukowany przez Boską Komedię na Festiwalu w Awinionie 03.07.2026 16:29
- Białystok. „Metamorfozy Lalek” z prestiżowym znakiem jakości EFFE! 03.07.2026 16:08
-
Gorzów Wlkp. Scena Letnia Teatru Osterwy rozpoczęła działalność
03.07.2026 15:50
-
Tarnów. 30. Festiwal Komedii Talia z mocnym początkiem sprzedaży
03.07.2026 15:12
- Śląskie. Festiwal Pieśni Dziadowskiej, Lirników i Opowiadaczy w Koźle 03.07.2026 14:52
- Świdnica. 28. Festiwal Teatru Otwartego 03.07.2026 14:45
- Kraj. Paweł Demirski jednym ze scenarzystów serialu „Lalka” 03.07.2026 14:42
- Radziejowice. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej zagra koncert w ramach XVII Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa 03.07.2026 14:32
-
Supraśl. Rusza Festiwal „Między Wierszami"
03.07.2026 13:56
- Regietów. Spotkania z Operą. Wybrzmi „Zemsta nietoperza" 03.07.2026 13:27
- Tarnów. Festiwal Teatrów Ulicznych nie tylko w Krakowie 03.07.2026 12:50
Historia ma miejsce w Starożytnym Egipcie i opowiada o miłości Cezara i Kleopatry, o nienawiści pomiędzy Kleopatrą i jej bratem Ptolemeuszem, o romansie Ptolemeusza, Achilli i Kornelii oraz o zemście Sesto, syna Kornelii. Jednym słowem – barokowy dramat w całej swej okazałości.
Wystawienie opery będzie zwieńczeniem miesięcznego projektu Handel Opera Academy – akademii operowej dedykowanej dziełom Handla, w której to wezmą udział młodzi artyści z całego świata. Od początku lipca, dzień w dzień będą pracować będą pracować w progach naszej instytucji nad przygotowaniami do występu, brać udział w warsztatach mistrzowskich z najlepszymi wykonawcami muzyki dawnej, doskonalić swoje umiejętności zarówno wokalno-aktorskie, jak i technikę gry na instrumentach historycznych. Operą dyryguje hiszpański skrzypek Enrique Gomez-Cabrero Fernandez, który w Polsce wystawił już dwie pra-premiery oper: Giove in Argo Lottiego oraz Issipile Bioniego.
28 lipca, godz. 18:00
Tarnogórskie Centrum Kultury
La Villanesca [orkiestra]
Dyrygent: Enrique Gómez-Cabrero Fernández
Reżyser: Szymon Komarnicki
Dramaturg: Ewa Mikuła
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Ostropolska-Nalewaja, Maria Pawlicka
Realizator Oświetlenia: Mikołaj Wolniewski
Producent: Kaja Gómez-Cabrero
Obsada:
Cleopatra: Julia Grizzell, Maja Sremec, Paulina Sá Machado
Cesare: Valeria Farrera, Volodymyr Ivan Lymar
Tolomeo: Dagny von Mering
Sesto: Denise Michelle Reynoard, Magdalena Pikuła
Cornelia: Maite Cathérine de Wit
Achilla: Grzegorz Zajączkowski
Nireno: Darya Lukashyk
Orkiestra: La Villanesca
Koncertmistrz: Helmut Riebl
I skrzypce: Justyna Podlasińska, Koos Verhage
II skrzypce: Chiharu Shimano, Cristina Arroyo Pérez
Altówka: Dominika Garncarz, Jean-Christophe Bernard
Wiolonczela/Viola da gamba: Elżbieta Kaluchiewicz
Kontrabas: Marcin Bajon
Obój: Katarzyna Czubek
Flet: Anna Venutti
Fagot: Agnieszka Siemiankowska
Klawesyn: Karolina Michalska
Koordynatorka solistów: Elvire Beekhuizen
Coach wokalny: Sonia Prina, Roberto Jachini Virgili