EN

16.04.2021, 15:32 Wersja do druku

Tarnów. Zaproszenie do udziału w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2021

Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, zaprasza do udziału w XXV Ogólnopolskich Festiwalu TALIA.

fot. Artur Gawle

Serdecznie zapraszam Państwa Teatry do udziału w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2021, który odbędzie się w dniach od 17 do 26 września i będzie okazją do zaprezentowania najlepszych przedstawień komediowych z całej Polski.

Jubileusz zobowiązuje, zatem zapraszamy przede wszystkim teatry i twórców: reżyserów, aktorów, nagrodzonych w latach wcześniejszych. Tak, by festiwal stał się prawdziwym skupiskiem „najlepszych, z najlepszych” różnorakich odcieni komedii goszczących na deskach polskich teatrów. 

Zostawiamy także miejsce dla tych, co nigdy nie byli w Tarnowie, albo póki co nie mieli szczęścia sięgnąć taliowych laurów. Oczekujemy i zachęcamy zatem do zgłaszania zabawnych i śmiesznych – przedstawień w różnorakich formułach. Mile widziane będą klasyczne komedie, farsy, zabawne musicale, satyry czy przewrotne historie obyczajowe dające powód do śmiechu.

Przede wszystkich festiwal marzy nam się jako powrót do normalności, tęsknimy jak wszyscy zapewne za: salami wypełnionych widzami, zespołami teatralnymi z całej Polski i w końcu salwami śmiechu czy łzami wzruszenia w odpowiedzi na żywe emocje płynące z desek teatralnych.

Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, ono zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii. Tradycyjnie publiczność będzie miała możliwość wyboru ulubionego spektaklu w osobnym głosowaniu.  Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Festiwalu, proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej do dnia 21 maja.

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne