EN

24.09.2020, 10:19 Wersja do druku

Tarnów. Promocyjne ceny biletów u Solskiego

Komediowe hity, nagradzane dramaty i klasyka literatury to propozycje na kolejny miesiąc. W październikowym repertuarze nie zabraknie spektakli, które podbiły serca widzów w poprzednich latach. Warto skorzystać tym bardziej, że proponujemy atrakcyjne ceny biletów.

"Piękna Lucynda", fot. Artur Gawle/mat. teatru

Spektakle "Trans - Atlantico", "Aniołki Solskiego" i "Balladynę" będzie można zobaczyć w promocyjnej cenie 20 zł od osoby.

Na dobry początek miesiąca polecamy "Trans – Atlantico" Witolda Gombrowicza w reżyserii Tomasza Gawrona. Jak pisze w swojej recenzji Beata Stelmach-Kutrzuba w tygodniku Temi: Przedstawienie warte jest uwagi teatromanów: ma klimat wciągający widzów, czaruje scenografią i muzyką, akcja na scenie toczy się wartko a występujący gościnnie Tomasz Schimscheiner daje mistrzowski pokaz aktorstwa z najwyższej półki. Spektakl zaprezentuje się w konkursie głównym wśród spektakli nie tylko z Polski ale także z Europy, 12 października na XV Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim organizowanym przez Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Widzowie w siedzibie teatru zobaczą spektakl już 1 i 2 października o godz. 19.00. Promocyjna cena biletu 20 zł.

Wartym zobaczenia jest spektakl "Płuca" autorstwa Duncana Macmillana z Filipem Kowalczykiem i Ewą Jakubowską w rolach głównych. Jak mówi reżyserka Anna Wieczur - Bluszcz: Różne są drogi do szczęśliwego, spełnionego związku, różne są drogi miłości. Historia ta opowiada o tym, że pomimo lęków, wątpliwości, trudności w podjęciu najważniejszych życiowych decyzji los – przeznaczenie – przypadek wypełni scenariusz naszego życia, zdarza się, że szczęśliwie. Aktorzy zostali nagrodzeni przez jury na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2018. Tę mądrą, aktualną i wzruszającą opowieść o miłości będzie można zobaczyć 3, 4 i 11 października o godz. 18.00 na Małej Scenie.

Anioły są wśród nas a na pewno w tarnowskim teatrze. Zapraszamy zatem na wyjątkowe wydarzenie muzyczne pt. "Aniołki Solskiego". Twórcy koncertu wybrali kilka piosenek, które lubią i przygotowali je dla widzów. Część z nich trafiła do specjalnego Menu, z którego uczestnicy będą mogli wybrać interesującą pozycję, zamówić i zadedykować drugiej połówce, przyjacielowi, pięknej nieznajomej lub sobie. Wybór potwierdza się przez wrzucenie dowolnej kwoty do puszki kwestowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie. Matylda Baczyńska, Monika Wenta oraz pianista Piotr Niedojadło serdecznie zapraszają na koncert 4 października o godz. 18.00. Promocyjna cena biletu 20 zł.

Polecamy również komedię muzyczną Mariana Hemara "Piękna Lucynda" w reżyserii Eweliny Pietrowiak. To spektakl nagrodzony przez publiczność na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w 2015 roku. Widzów urzekły wpadające w ucho piosenki, nowoczesna oprawa muzyczna i wizualna, inteligentne żarty. Zachęcamy by przenieść się w podróż w rzeczywistość arystokratycznych intryg i oderwać się od współczesnych problemów. Spektakl zagramy 9 i 10 października o godz. 18.00.

Na Scenie Underground zaprezentujemy dramat "Noc Helvera Ingmara Villqista w reżyserii Agnieszki Baranowskiej. W naszym spektaklu choroba, na którą cierpi Helver to niczym niezmącona ufność dziecka, wrażliwość i miłość do człowieka. Bycie wrażliwym, ufnym i ludzkim często jest już postrzegane jako choroba, inność. Helver przenosi tylko to co piękne i dobre w człowieku, bez wyrachowania, oceniania i lęku. Karla jest nam bliska. Przeżywa strach, niepokój o to, co się stanie, jest naznaczona traumami przeszłości, ma w sobie nieuchronne poczucie, że trzeba wybrać mniejsze zło i w ten sposób uniknąć zbliżającego się zagrożenia. –mówi o bohaterach spektaklu reżyserka – Opowiadamy historię, która jest o każdym z nas, o wyborze tego, jakim człowiekiem chcemy być, co bardziej chcemy w sobie pielęgnować: noc czy dzień, strach, z którego rodzi się agresja, czy odwagę do bycia sobą. Opowiadamy o tym, że sytuacje, które niesie los, nie muszą być jednoznaczne i proste. Nikt nikogo nie ocenia i nie narzuca swoich racji. Chociaż dramat Villqista powstał dwadzieścia lat temu stanowi doskonałe odbicie lęków i zjawisk zachodzących we współczesnym świecie. Na spektakl zapraszamy 14, 15, 16 i 17 października o godz. 18.00.

Koniec października będzie niezwykle zabawny dzięki komedii "Mayday" niejednokrotnie nagradzanej owacjami na stojąco. Ze względu na brak biletów, zachęcamy do śledzenia repertuaru w kolejnych miesiącach.

Z kolei na Małej Scenie polecamy program kabaretowy pt. "Recepta na ból głowy". Aktorzy Kabaretu Na Ten Czas: Monika Wenta, Zina Zagner, Jerzy Pal i Kamil Urban przy akompaniamencie pianisty, wezmą na warsztat teksty znanych polskich poetów i satyryków. Śpiewająco i z humorem głowić się będą nad antidotum na ból głowy z powodu nadmiernego spożycia napojów. Ból brzucha ze śmiechu zapewniony. Gramy 29 i 30 października o godz. 18.00.

Na zakończenie miesiąca proponujemy klasyk literatury polskiej czyli "Balladynę" Juliusza Słowackiego w reżyserii Bożeny Suchockiej. Niezwykła, klimatyczna muzyka inspirowana folklorem, urokliwa scenografia i znakomita gra aktorska sprawiają, że koniecznie trzeba zobaczyć ten spektakl. Zapraszamy w sobotę 31 października o godz. 18.00.

Jak zawsze nie zapominamy o młodych widzach. Polecamy klasyk literatury dziecięcej czyli "Tajemniczy ogród". Spektakl gramy od 2011 roku i cieszy się nieustającym powodzeniem wśród dorosłych i młodzieży. Tę magiczną opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu o przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy natury zagramy 17 i 18 października o godz. 16.00 na Dużej Scenie. Bilet rodzinny przy min. 3 osobach to jedynie 20 zł, karta Tarnowskiej Rodziny i Dużej Rodziny także w cenie 20 zł.

Najmłodszych zaś zapraszamy na spektakl "Król Maciuś Pierwszy". Bohater książki Janusza Korczaka, we współczesnej adaptacji Marty Guśniowskiej, przeżyje wiele przygód, pokona rozmaite przeszkody i nauczy się jak dbać o swoich obywateli i być władcą reformatorem. Jednym słowem, o tym jak stać się mądrym władcą przekonacie się 21 i 22 października, o godz. 9.00 i 11.00 na Dużej Scenie.

Rezerwacje: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998

Polecamy sprzedaż online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Sprzedaż biletów w kasie teatru, od wtorku do piątku od 9:00 do 17:00.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

24.09.2020

Wątki tematyczne