EN

17.04.2021, 08:15 Wersja do druku

Tarnów. Nabór spektakli do XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia

Teatr im. Ludwika Solskiego zaprosił teatry z całego kraju do zgłaszania swoich przedstawień do jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2021. Wydarzenie zaplanowano na okres 17 do 26 września 2021 roku.

fot. Artur Gawle

Jak ocenił w piątek dyrektor tarnowskiej sceny Rafał Balawejder, festiwal będzie okazją do zaprezentowania najlepszych przedstawień komediowych z całej Polski.

„Jubileusz zobowiązuje, zatem zapraszamy przede wszystkim teatry i twórców: reżyserów, aktorów, nagrodzonych w latach wcześniejszych. Tak, by festiwal stał się prawdziwym skupiskiem najlepszych z najlepszych różnorakich odcieni komedii goszczących na deskach polskich teatrów” - wyjaśnił.

„Zostawiamy także miejsce dla tych, co nigdy nie byli w Tarnowie, albo póki co nie mieli szczęścia sięgnąć taliowych laurów. Oczekujemy i zachęcamy zatem do zgłaszania zabawnych i śmiesznych przedstawień w różnorakich formułach” - dodał dyrektor.

W festiwalowym konkursie – zapowiedział Balawejder - mile widziane będą klasyczne komedie, farsy, zabawne musicale, satyry czy przewrotne historie obyczajowe dające powód do śmiechu.

„Przede wszystkim marzy nam się powrót do normalności – tęsknimy, jak wszyscy zapewne, za salami wypełnionych widzami, zespołami teatralnymi z całej Polski i w końcu salwami śmiechu czy łzami wzruszenia w odpowiedzi na żywe emocje płynące z desek teatralnych” - zaznaczył dyrektor.

Tarnowski teatr będzie przyjmował pisemne zgłoszenia zainteresowanych zespołów do 21 maja, a ostateczna decyzja o zaproszeniu spektaklu do konkursu zostanie podjęta do 15 czerwca.

XXV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2021 ma trwać od 17 do 26 września 2021 roku. Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, ono zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii. Tradycyjnie publiczność będzie miała możliwość wyboru ulubionego spektaklu w osobnym głosowaniu.

Pliki do pobrania

Źródło:

PAP

Autor:

Rafał Grzyb

Wątki tematyczne