EN

17.12.2021, 14:57 Wersja do druku

Tarnów. Finałowe „Sąsiedzkie kolędowanie”

Po miesiącach przygotowań Chór SOLski wystąpi z nowym, świątecznym programem na tarnowskiej Starówce i w Centrum Sztuki Mościce. Koncertom towarzyszyć będą Bożonarodzeniowe jarmarki.

Paweł Topolski / mat. Teatru Solskiego w Tarnowie

Serdecznie zapraszamy na świąteczną petardę muzyczną! Jeśli potrzebujesz mocno poczuć klimat zbliżających się Świąt - bądź na koncertach w najbliższy weekend na tarnowskim Rynku i w Centrum Sztuki Mościce. Wraz z wokalistami Chóru SOLski oraz z uczestnikami warsztatów muzycznych odbywających się w ramach projektu „Sąsiedzkie prezenty” zabierzemy słuchaczy w magiczny świat kolęd, pastorałek i utworów świątecznych z różnych części świata. Będzie głośno, radośnie, wzruszająco... Nie zabraknie niespodzianek, a w finale - do wspólnego śpiewu zaprosimy wszystkich słuchaczy! Do zobaczenia! Bądźcie koniecznie z nami – zaprasza Anna Podkościelna – Cyz, dyrygent Chóru SOLski.

Finałowy koncert „Sąsiedzkie kolędowanie” odbędzie się w sobotę, 18 grudnia, o godz. 18:30. Jednak na Starówkę zapraszamy już od godz. 17.00. W programie między innymi występy grup dziecięcych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie, Grupa Kolędnicza Śmignianie, konkurs z nagrodami na świąteczny piernik związany z tarnowską Starówką oraz na strój jasełkowy.  Pastorałki wykona także Paulina Ignac, uczestniczka programu The Voice of Poland. Nie zabraknie czegoś pysznego na ząb i rozgrzewających napojów. Polecamy wzięcie udziału w grze miejskiej „W poszukiwaniu świątecznych aniołów” oraz kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatów Terapii Zajęciowej, w Galerii Aniołowo, na ulicy Piekarskiej.

19 grudnia w Centrum Sztuki Mościce „Sąsiedzkie kolędowanie” z Chórem SOLski, o godz. 15:00. Już od 11:00 zapraszamy na Bożonarodzeniowy Jarmark, na którym czekać będą pyszne, tradycyjne wypieki, świąteczne potrawy i rękodzieło.
Podczas "Sąsiedzkiego kolędowania" z Chórem SOLski akompaniował będzie Piotr Niedojadło.

Szczegóły  na: facebook.com  oraz csm.tarnow.pl

Partnerem organizacyjnym projektu jest Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Projekt "Sąsiedzkie prezenty" został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Źródło:

Materiał nadesłany