EN

4.09.2020, 09:06 Wersja do druku

Tarnów. Anna Maria Jopek zaśpiewa w drugą niedzielę września na dachu Teatru Solskiego

Inne aktualności

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie organizuje akustyczny koncert Anny Maria Jopek na swym "zielonym" dachu - w niedzielę, 13 września, o godz. 20.

- To szczególna okazja by posłuchać wyjątkowej muzyki Anny Marii Jopek w klimatycznej przestrzeni naszego "zielonego" dachu. Każdemu kto chciałby uczestniczyć w tak niepowtarzalnym spotkaniu z artystką, która wraz z zespołem przygotowuje niezwykły koncert unplegged i wykona swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach, gorąco polecam to wydarzenie - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru.

Anna Maria Jopek to wokalistka, która nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone,) Zaśpiewała duet ze Stingiem i pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall czy Deakin Edge w Melbourne.

Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Prywatnie jest żoną podróżnika i radiowca Marcina Kydryńskiego, z którym ma dwóch dorosłych synów.
Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tarnów. Anna Maria Jopek zaśpiewa w drugą niedzielę września na dachu Teatru Solskiego

Źródło:

Polska Gazeta Krakowska online
Link do źródła

Data publikacji oryginału:

04.09.2020