EN
26.02.2022, 09:20 Wersja do druku

Szczecin. Zmarł aktor Grzegorz Młudzik

W wieku 68 lat zmarł w piątek Grzegorz Młudzik, aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie.

fot. mat. teatru

O śmierci Grzegorza Młudzika poinformował w mediach społecznościowych Teatr Współczesny w Szczecinie. „Pękły nam dziś serca. Grzegorz Młudzik nie żyje. W myślach i modlitwie bądźcie z nami” – napisano.

Młudzik urodził się 1 kwietnia 1953 r. w Łodzi. W swoim rodzinnym mieście zdobył aktorskie wykształcenie na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej.

W latach 1976-80 występował na deskach Teatru im. Horzycy w Toruniu. Na kolejne lata, z przerwą między 1985-1989, zawodowo związał się z Teatrem Współczesnym w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie).

W 2017 r. otrzymał nagrodę aktorską za rolę Ojca w „Ślubie” w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” podczas 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Szczecińska publiczność zapamięta Młudzika z jego ról m.in. w „Antygonie w Nowym Jorku", „Lalce", „Królu potworów" i „Czarownic z Salem". Aktor grywał także w spektaklach telewizyjnych, jak choćby w „Ślubie”, za który został nagrodzony. Miał za sobą role w serialach telewizyjnych m.in. w „Prawie Agaty”, „Układzie warszawskim”, „Wydziale zabójstw” i „Samym życiu”.

Grzegorz Młudzik miał 68 lat.

Źródło:

PAP

Autor:

Inga Domurat