EN
17.06.2022, 12:12 Wersja do druku

Szczecin. Za tydzień premiera „Wiarołomnej” we Współczesnym

24 czerwca w Teatrze Współczesnym odbędzie się premiera spektaklu „Wiarołomna” Weroniki Murek w reż. Hany Umedy w ramach Rezydencji Artystycznej Scena Nowe Sytuacje.

fot. Karolina Babińska

„Wiarołomna” to autobiograficzne rozliczenie z doświadczeniem religijności ukształtowanej przez Ruch Rodzin Nazaretańskich — założoną w 1985 roku przez ks. Tadeusza Dajczera wspólnotę maryjną działającą w ramach Kościoła katolickiego. Oparta o ideę zawierzenia życia Maryi duchowość Ruchu kładła szczególny nacisk na posłuszeństwo i mistyczne zjednoczenie z Bogiem w głębokim poczuciu własnej „duchowej nędzy”. Czy wychodząc z Kościoła Katolickiego jesteśmy w stanie rzeczywiście się od niego uwolnić? Jak mógłby wyglądać skuteczny rytuał apostazji?

Prapremiera: 24 czerwca, Scena Nowe Sytuacje

273. premiera Teatru Współczesnego w Szczecinie

W spektaklu wykorzystana została praca wideo Jagody Valkov z cyklu „Szczęśliwa wina”.

W spektaklu wykorzystywane są fragmenty z archiwalnych nagrań konferencji ks. Andrzeja Buczela i ks. Tadeusza Dajczera, materiałów formacyjnych Ruchu Rodzin Nazaretańskich „Ku nowej ewangelizacji” i dokumentu „Aktu oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi”.

Premiera w ramach Rezydencji Artystycznej Scena Nowe Sytuacje. 

Projekt Rezydencja Artystyczna Scena Nowe Sytuacje realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Rezydencja Artystyczna Scena Nowe Sytuacje to autorski projekt Teatru Współczesnego w Szczecinie, w ramach którego artyści sztuk performatywnych obok wsparcia ze strony mentorów dostają możliwość stworzenia eksperymentalnych prac w teatrze instytucjonalnym.

Rezerwacja, sprzedaż biletów oraz informacje: tel. 091 489 23 23, [email protected]

Kasa teatru przy Wałach Chrobrego 3 czynna:

wtorek - sobota: 9.00 - 19.00

Źródło:

Materiał nadesłany