EN
17.02.2022, 14:41 Wersja do druku

Szczecin. Weekend w Teatrze Pleciuga

W najbliższy weekend Teatr Pleciuga zaprasza na na trzy wydarzenia. Przedstawienia „Strach się bać”, „Przebieranki``„ i improwizowane „Bajki z rękawa”.

fot. Piotr Nykowski


STRACH SIĘ BAĆ, reż. Artur Romański

Strach Na Wróble ma problem. Nie straszy wróbli. Ani kosów, ani srok, ani w ogóle żadnych ptaków. Przez to czuje się źle i nieswojo – chciałby być straszny zgodnie z przeznaczeniem, a nawet jeszcze straszniejszy: Strach Na Wróble marzy, by być Strachem Na Wszystko. Dlatego razem z przyjaciółką, odważną i zadziorną Kawką oraz z przypadkiem spotkanym Trzmielem (notorycznie mylonym z Bąkiem) wyruszają w podróż w poszukiwaniu strachu.

18 lutego (piątek) - godz. 10.00

PRZEBIERANKI, reż. Marta Łągiewka, Maja Bartlewska

„Przebieranki” to spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać.
Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde?
Na te i inne pytania mały widz znajdzie odpowiedź poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu.

19 lutego (sobota) - godz. 14.00, 15.00

20 lutego (niedziela) - godz. 12.00

BAJKI Z RĘKAWA

Aktorzy improwizatorzy – Kasia Majewska, Paulina Majtas, Rafał Hajdukiwicz i Maciek Sikorski w spontanicznej grze, bez scenariusza i bez wcześniejszego przygotowania roli tworzą dialogi, akcję i niekiedy wyimaginowaną scenografię w trakcie występu.

Bazując na sugestiach widzów tworzą postacie, które nigdy jeszcze nie powstały i nigdy nie miałyby szansy zaistnieć.

Dzięki nieszablonowej konstrukcji przedsięwzięcia oraz interakcji z publicznością, bajka improwizowana pozwala łączyć ze sobą naukę, edukację oraz zabawę .

Spektakl skierowany dla grupy wiekowej 5-10 lat.

20 lutego (niedziela) - godz. 12.30

Źródło:

Materiał nadesłany