EN

11.09.2020, 14:44 Wersja do druku

Szczecin. We wrześniu kultura na bogato

Po długim okresie zamknięcia szczecińskie instytucje kulturalne we wrześniu rozkwitają. Premiery teatralne, przesunięte i planowe festiwale, koncerty, wystawy. Wszystko to nowe. ciekawe i długo oczekiwane.

l września, wspólnie z nowym rokiem szkolnym, wystartował przeniesiony z marca festiwal Szczecin Jazz 2020. Trzeba było zmienić gwiazdy, ograniczyć festiwal do pięciu koncertów, ale ludzie głodni kultury wypełnili sale koncertowe.

Wystawy

Pierwsza wystartowała Trafostacja Sztuki i po ponownym otwarciu obiektu podczas wakacji i na początku września pokazała trzy premierowe wystawy, które poprzedziły tradycyjne wernisaże.

Muzeum Narodowe nowy sezon artystyczny otworzyło wyczekiwaną wystawą „Piękność twą widzę. Od Ćiurlionisa do Kairiukśtisa - sztuka litewska pierwszej połowy XX wieku". Przygotowywana przez Muzeum Narodowe w Szczecinie we współpracy z Muzeum Narodowym im. M. K. Ćiurlionisa w Kownie wystawa sztuki litewskiej pierwszej połowy XX wieku jest pierwszą w Polsce panoramiczną prezentacją zjawisk artystycznych w sztuce litewskiej przełomu XIX i XX wieku oraz pierwszych dekad ostatniego stulecia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

We wrześniu kultura na bogato

Źródło:

Głos Szczeciński nr 213