EN
15.03.2022, 10:44 Wersja do druku

Szczecin. W Teatrze Kana „Jak dbać o siebie, żeby pomagać jak najdłużej?”

Już w najbliższy weekend Kana zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia! W sobotę, 19 marca o 11:00 rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu "Ona/Jej - akademia siostrzeństwa", które ze względu na brutalną agresję Rosji na Ukrainę zmieniło swoją tematykę. Z kolei w niedzielę, 20 marca o 17:00 zaprezentujemy wyjątkowo lubiany i od lat nieschodzący z afisza "Projekt: Matka", czyli opowieść o macierzyństwie bez owijania w bawełnę


ona/jej - akademia siostrzeństwa

19.03.2022, g. 11

Jak dbać o siebie, żeby pomagać jak najdłużej?

Kolejne spotkanie w ramach "ona/jej - akademia siostrzeństwa" dotyczyć miało consentu, czyli świadomej i aktywnej zgody. Ze względu na brutalną agresję Rosji na Ukrainie postanowiłyśmy zmienić tematykę. Od kilkunastu dni Polska to największa organizacja pozarządowa na świecie - tysiące wolontariuszek i wolontariuszy codziennie angażuje się w działania na rzecz osób uchodźczych. Radykalna empatia i ogrom troski zastąpiły stare waśnie i niepokój związany z Innym. Zapał i chęć niesienia dobra są tak wielkie, że pomagający nieraz zapominają o tym, żeby zjeść ciepły posiłek, posiedzieć przez chwilę w ciszy, znaleźć czas na rozmowę o własnych emocjach.

Jak dbać o siebie żeby pomagać jak najdłużej? Jak utrzymać motywację i otwartość, pamiętając o swoich potrzebach? W trakcie spotkania z Małgorzatą Lisowską odnajdziemy spokojną, dobrą i bezpieczną przestrzeń. Porozmawiamy o wspólnych lękach, podzielimy się wątpliwościami. Zatrzymamy się, pooddychamy, rozluźnimy spięte ciała.

Gosia Lisowska jest psycholożką i psychoterapeutką nurtu Gestalt. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy. Jest certyfikowaną trenerką WenDo. Od lat pracuje z osobami, które doświadczają trudności w codziennym życiu. Prowadzi również różnego rodzaju warsztaty rozwojowe i grupy terapeutyczne.

zapisy: [email protected]

Projekt: Matka

20.03.2022, g. 17

Bilety: 25/30 zł (dostępne tylko online)

"Projekt: Matka" to spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem... Prawda jest naga, fizjologiczna, uwikłana w kupy, nieprzespane noce, morderczą chęć uciszenia drącego się niemowlaka. Przy całej bezbrzeżnej miłości do własnego dziecka można mieć go czasem jednocześnie dość, to naturalne i ludzkie. Ale o tym się głośno nie mówi, przecież zawsze znajdzie się ktoś świętszy od świętego, który zgromi wzrokiem i nazwie wyrodną matką. Matki więc milczą, tłumią swoje frustracje gdzieś głęboko, wyżyją się co najwyżej gdzieś w internecie, na blogu, najczęściej anonimowo. Ale Kana postanowiła nie milczeć, macierzyński Mordor wyrzucić wprost na scenę, nazwać pewne rzeczy wprost, bo dlaczego nie."

(Macierzyński Mordor na scenie. Projekt: Matka, Monika Żmijewska, 22.05.2016 13:55, Wyborcza Białystok)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne