EN

4.05.2021, 12:04 Wersja do druku

Szczecin. „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego”- premierowo w sieci

Opera na Zamku zaprasza na premierę online specjalnie zarejestrowanego spektaklu według scenariusza i w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem Jerzego Wołosiuka „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego”.

fot. Piotr

Spektakl można będzie obejrzeć bezpłatnie od 8 do 16 maja za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce Opera online.

Mistrza zobaczymy w kuchni, bo mag opery zrezygnował już z muzycznej kariery. Nie jest tajemnicą, że Rossini faktycznie był genialnym kucharzem i faktycznie w pewnym momencie przestał komponować. Wcześniej czarował publiczność jako kompozytor, teraz chce urzekać swych gości niezwykłymi przepisami. Jego kuchenne wyczyny dosłownie czynią cuda – przywracają śpiewaczce głos i leczą rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Receptury trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje nie do końca jak powinna. Natomiast czarodziej Rossini wpada w pychę. Pycha – jak to pycha – przywołuje diabła. Natalia Babińska, autorka scenariusza i reżyser mówi: Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser „na pociechę”, zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji… Kulinarny szaman zaczyna rozumieć, że zarobione na magii pieniądze nie mają znaczenia, że jedyne, czego chce, to… Tego nie zdradzimy. Po przepis na eliksir szczęścia zapraszamy przed ekrany. „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego” to pełen radości i dowcipu spektakl. Zobaczymy w nim nawet prawdziwe dania, a usłyszymy oczywiście gorącą muzykę Rossiniego.

fot. Piotr Nykowski

Inne aktualności

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria 

Natalia Babińska

Kierownictwo muzyczne

Jerzy Wołosiuk 

Scenografia i kostiumy

Martyna Kander

Reżyseria świateł, projekcje

Dawid Karolak,
Paweł Kois

Obsada:

Rossini 

Tomasz Rak

Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczką

Szymon Rona

Primadonna 

Lucyna Boguszewska

Zdradzana żona / Dulcynea

Victoria Vatutina

Zdradzany mąż / Diabeł 

Rafał Pawnuk

Młodzieniec / Pan z teczką

Tomasz Łuczak

Ukochana kawiarka

Stephanie Nabet

fortepian

Olga Bila

Dyrygent

Jerzy Wołosiuk

Inspicjent 

Katarzyna Berowska


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne