EN

25.10.2022, 13:49 Wersja do druku

Szczecin. Spektakl Teatru Współczesnego „Edukacja seksualna” z nagrodami na festiwalach „KORCZAK DZISIAJ” i „Rzeczywistość Przedstawiona”

Spektakl Teatru Współczesnego „Edukacja seksualna” w reżyserii Michała Buszewicza, podejmujący ważny społecznie temat seksualności, znalazł się wśród laureatów prestiżowych festiwali ogólnopolskich:

Festiwalu KORCZAK DZISIAJ, otrzymując dwie nagrody:

Nagrodę Stefanii Wilczyńskiej za odważne podjęcie tabuizowanego tematu w sposób jednocześnie bezpośredni i poetycki oraz nowatorskie podejście do twórczego procesu, w który włączono młodzieżową grupę ekspercką.

Nagrodę Machulskich od jury Młodych za niesamowitą szczerość niespotykaną nawet w teatrach. Za zbudowanie silnej wspólnoty, czujność i uwagę. Za to, że każdy, niezależnie od wieku, czuł się na spektaklu dobrze. Za odwstydzenie tematu do dialogu i prowadzenie go jak równy z równym.

XXI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona", którego jury przyznało Michałowi Buszewiczowi nagrodę za koncepcję spektaklu. Natomiast od Jury Młodych spektakl otrzymał nagrodę za plastyczność i niestandardowe podejście do tematu seksu.

Otrzymane nagrody stanowią potwierdzenie zarówno poziomu artystycznego spektaklu „Edukacja seksualna”, jak i  społecznej potrzeby wyprowadzenia tematu seksu ze sfery tabu.

Źródło:

Materiał nadesłany