EN

4.12.2020, 15:42 Wersja do druku

Szczecin. Słuchowisko do wypożyczenia z Teatru Kana

W tych szalenie dziwnych czasach i pełnej niewiadomych nawet najbliższej przyszłości, szukamy nieustająco. Spotkania z drugim człowiekiem, szukamy sposobów na działanie, poznajemy nowe drogi zapośredniczeń. Nie wycofujemy się – donosi Teatr Kana.

Na koniec grudnia (rozpoczęcie akcji: 29 grudnia) zaplanowaliśmy razem z Olą Zielińską SŁUCHOWISKO o oddaniu głosu, ćwiczenia. Co ważne - słuchowisko to będzie udostępnione do wypożyczenia w Teatrze Kana po wcześniejszym umówieniu terminu. Zadbamy o Państwa i nasze bezpieczeństwo. Jak pisze Ola: "Otrzymasz przesyłkę z dźwiękowym zapisem serii ćwiczeń do wykonania w dowolnej, wybranej przez siebie przestrzeni. Będziesz mógł_ogła wsłuchać się w głosy, które oprowadzą Cię po Twoim uchu, krtani, podłogach klatki piersiowej, wzdłuż granic uległości i możliwości empatii".

Zapisy ruszyły dzisiaj, 4 grudnia (potrwają do 28 stycznia 2021 roku) - wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa drogą elektroniczną, zgłoszenia z wpisanym w pole tematu słowem "SŁUCHOWISKO" prosimy kierować na adres: [email protected]

Uczestnictwo, oczywiście, jest bezpłatne.

SŁUCHOWISKO o oddaniu głosu, ćwiczenia

z Weroniką Fibich, Martą Poniatowską, Jankiem Turkowskim i Olą Zielińską

Przez ostatnie miesiące rozmawiamy z Weroniką, Martą i Jankiem o słuchaniu – jako postawie artysty_ki/ współpracownika_czki/opiekuna_ki instytucji. O inkluzywnym i troskliwym zaangażowaniu w tworzenie przestrzeni dla newralgicznych i delikatnych historii, o zabieraniu i oddawaniu głosu. Rozmawiamy o obecności i czujności jako narzędziach pracy, o metodach spłacania długów zaciągniętych wobec opowiadanych historii, ich bohaterek i bohaterów. Kwestionujemy swoje role i milczymy w telefonicznych rozmowach.

Formujemy ćwiczenia z postaw twórczych i społecznych, próbując zrozumieć, w jaki sposób pozycjonowane są nasze ciała w przestrzeniach prywatno-publicznych, czego możemy się od swojego ciała nauczyć oraz jak słuchać, nie będąc posłusznym_ą.

Słuchowisko będzie udostępnione do wypożyczenia w Teatrze Kana po wcześniejszym umówieniu terminu.

Prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Zgłoszenia z wpisanym w pole tematu słowem „SŁUCHOWISKO” prosimy nadsyłać w terminie od 4 grudnia 2020 do 28 stycznia 2021roku.

rozpoczęcie: 29 grudnia 2020, godziny: 17–19, Teatr Kana

****

Ola Zielińska w swojej praktyce twórczej łączy działania artystyczno-kuratorskie z projektowaniem przestrzennym. Jej prace i badania koncentrują się wokół metod praktyk kolektywnych oraz sposobów obnażania i sabotowania mechanizmów opresji. Członkini SAVVY Contemporary, niezależnej przestrzeni sztuki w Berlinie. Współtworzy program Untraining The Ear: Listening Sessions, zajmujący się alternatywnymi praktykami słuchania w obrębie muzyki i sztuki dźwięku.

W ostatnich latach współpracuje z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Kana oraz Sceną Roboczą – Centrum Rezydencji Teatralnych w Poznaniu.

Współtworzy duet dźwiękowy &the romantic horse oraz działający w Berlinie Kolektyw Kolacyjka.

****

obiekt dźwiękowy: Karolina Babińska

Zrealizowano w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne