EN

31.05.2021, 11:00 Wersja do druku

Szczecin. Premierowy długi weekend we Współczesnym

Teatr Współczesny zaprasza na premiery spektakli „Mbambo” Artura D. Liskowackiego w reż. Pawła Kamzy i „Lalkę” Bolesława Prusa w reż. Piotra Ratajczaka.

4 czerwca 2021 godz.19.00 Malarnia

Artur Daniel Liskowacki MBAMBO w reżyserii Pawła Kamzy

Inspirowane powieścią “Murzynek B.” Artura Daniela Liskowackiego

Tocząca się wokół policyjnego dochodzenia historia matki (w tej roli Beata Zygarlicka), która próbuje dowiedzieć się, co przydarzyło się jej synowi. Chcąc zachować pamięć o nim, powraca do miejsc i momentów szczególnie ważnych w ich życiu. Jakie rodzinne tajemnice odkryje? Do czego doprowadzą jej poszukiwania?

“Mbambo” to opowieść o odnajdywaniu tożsamości, o przemianie, za którą stoi miłość, opowieść, w której wątki afrykańskie przeplatają się ze szczecińskimi, a punkowa muzyka singeli wystukuje rytm odległego świata. Zagadkową historię opowie widzom Griot – pamięć Afryki, “usta ust”.

Każdy griot ma swą opowieść, a nie każda opowieść ma swego griota. Jeśli ta ma, to znaczy, że jest to również opowieść o nim.

5 czerwca 2021 godz. 19.00 duża scena

Bolesław Prus LALKA w reżyserii Piotra Ratajczaka 

Dobrze znana historia miłości Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej w nowej odsłonie. Akcja rozgrywa się podczas nocnej Gali Biznesu, gdzie spotyka się VIP-owska śmietanka – przedsiębiorcy, sprzedawcy i bogacze. Toczące się w błysku fleszów dyskusje i prowadzone interesy są tłem dla rozgrywającego się dramatu Wokulskiego i niefortunnie ulokowanych uczuć. Targany sprzecznymi emocjami, rozdarty między fascynacją elitami, a nienawiścią wobec nich, młody biznesmen bierze los we własne ręce i próbuje odnaleźć szczęście. Czy w świecie, w którym króluje pogarda jest to możliwe? Czy w drodze na biznesowy szczyt jest miejsce na romantyczną miłość? Co zyskujemy, a co tracimy dążąc za wszelką cenę do bycia częścią elity? Czy w postaciach stworzonych przez Prusa w XIX wieku nie dopatrzymy się znanych nam dobrze aktualnych postaw…?


Rezerwacja, sprzedaż biletów oraz informacje:

tel. 091 489 23 23 

[email protected]

Kasa teatru przy Wałach Chrobrego 3 czynna:

wtorek - sobota: 9:00 - 19:00

Źródło:

Materiał nadesłany