EN

28.09.2021, 20:00 Wersja do druku

Szczecin. Premiera spektaklu "Nigdy dość" w Teatrze Kana

mat. teatru

W sobotę 9 października o g.19.00 w Teatrze Kana odbędzie się premiera przedstawienia "Nigdy dość". Jest to spektakl zrealizowany i wyprodukowany przez Grupę Teatralną Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki oraz Magdalenę Bochan-Jachimek.

Witajcie w Paradajsie! Jesteśmy jednym z najlepszych wyborów na rynku second-hand. Sprowadzamy to, co trendy, fancy, pretty i dressy, a new school i old school są dla nas równie ważne. Każdy, kto do nas zajrzy, znajdzie coś dla siebie! W Paradajsie zawsze możecie spodziewać się najnowszych krzyków mody i zabójczych stylówek! U nas poczujesz się jak u dobrych znajomych na lampce wina, bo nie tylko sprowadzamy, ale doradzamy i prezentujemy - by Twoje zakupy bez cienia wątpliwości sprawiły radość i satysfakcję! Uśmiechnięci dajemy rzeczom drugie życie, wy bawicie się znakomicie, a razem nigdy nie mamy dość!

Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek
Reżyseria: Karol Barcki, Magdalena Bochan-Jachimek
Scenariusz: Karol Barcki, Magdalena Tomaszewska
Konsultacje: Karolina Celmerowska, Marek Kościółek
Projekt plakatu/elementy graficzne: Marcin Salwin, Klaudia Szłapka
Reżyseria oświetlenia: Paweł „Kofej” Dowejko

BILETY:
09.10.2021 r., godz. 19:00
http://www.kana.art.pl/repertuar/wpis/nigdy-dosc,669?bilet=1

10.10.2021 r., godz. 17:00
http://www.kana.art.pl/repertuar/wpis/nigdy-dosc,670?bilet=1

MIEJSCE:
Teatr Kana, plac Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

Specjalne podziękowania dla: Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna, Teatr Kana, Teatr Krzyk, Teatr Brama, Goleniowski Dom Kultury, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Informacje o twórcach:
Magdalena Bochan-Jachimek - aktorka (współpracująca m.in. z Teatrem BOTO, Gdyńskim Centrum Kultury), improwizatorka, instruktorka teatralna, reżyserka, producentka. A także magister inżynier ochrony środowiska. Współczesna kobieta renesansu. Prowadzi różnorakie warsztaty, grupę teatralną "W Kaczych Butach", autorskie imprezy Teatrzyk Bezwstydny oraz Teatrzyk Młodego Artysty, a bywa, że i Konferencję Rybną. Produkuje spektakle, w których gra. Ale gra nie tylko w tych, które produkuje. Jej drugi monodram „Złota Rybka przed 40-tką” jest również jej debiutem dramaturgicznym. Szydełkuje, maluje, czasem zrobi stolik. A, i wydała podręcznik do zajęć teatralnych.

Grupa Teatralna „Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki” - powstała w lutym 2006 roku w Goleniowie z inicjatywy Karola Barckiego (zachęconego przez Daniela Jacewicza i Marka Kościółka), od tamtego czasu zrealizowała: 35 spektakli oraz ok. 16 happeningów i ok. 20 performance’ów, występując łącznie około 300 razy w całej Polsce. Była inicjatorem kilku festiwali: Ofensywa Teatralna (7 edycji, Poznań), Bez Kurtyny (5 edycji, Gniezno), Liga Teatrów Studenckich (2 edycje, różne miasta), Wielkopolska FAMA (3 edycje, Poznań) i wielu pomniejszych jednorazowych działań, pomagała również innym grupom w realizacji ich wydarzeń oraz jest jednym z założycieli Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej. Współpracowała przy projektach/spektaklach z: ZOT, Teatr Krzyk, Teatr Brama, Teatr Kingdom of Curvy Fork, Teatr 6 i Pół, Marcin Zarzeczny, Teatr Terminus A Quo, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Hesperydy, Wydawnictwo DramEdition. Członkowie Pomarańczy od początku przejawiali odmienne teatralnie skłonności poszukując własnego stylu wypowiedzi w teatrze. Kiedyś napisano o nich: „Możliwe, że to jedna z nielicznych dzisiaj grup ludzi, którzy wciąż marzą o jedności bytu zwanego sztuką niezależną. Oni naprawdę wierzą w teatr dla zwykłych ludzi robiony właśnie przez zwykłych ludzi.".

Dofinansowano ze środków przeznaczonych na działalność Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej w ramach programu „ZOT pobudza do działania 2021”

„ZOT pobudza do działania” to odpowiedź Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej na pandemiczną rzeczywistość twórczyń i twórców teatralnych. Program grantowy zakłada dofinansowanie realizacji spek-takli, akcji performatywnych, słuchowisk i innych działań, które mają wesprzeć artystów i artystki w trud-nych czasach oraz dać im impuls do ponownego działania. W ramach inicjatywy „ZOT pobudza do działa-nia” niezależne jury złożone z dr Anety Makowskiej, Małgorzaty Polakowskiej oraz Adama Karola Droz-dowskiego wybrało sześć, z prawie czterdziestu nadesłanych, zgłoszeń. Były to: Karolina Gołębiowska i projekt „Goście, goście”, Kamil Malecki, projekt „Jarzynowy rozkwit”, Zespół GOP Trio i projekt „ZOT CHALLENGE”, Pegazy Zarazy i „Ptapty. Audiomapa szczecińskiej kontestacji”, Małgorzata Trajkowska i „In-stytucja marzeń” oraz Karol Barcki i „Nigdy dość”. Premiera ostatniej z produkcji będzie miała miejsce na scenie Teatru Kana

Źródło:

Materiał nadesłany