EN

29.04.2021, 09:52 Wersja do druku

Szczecin. Premiera online z okazji Dnia Tańca "Ngoma – tańczący słoń"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Opera na Zamku zaprasza najmłodszych i nie tylko na bezpłatny spektakl baletowy Karola Urbańskiego "Ngoma – tańczący słoń" do muzyki Siergieja Prokofiewa, Modesta Musorgskiego, Camille'a Saint-Saënsa, Roberta Kani i innych.


Fot. K. Wasilewski

Świeżo zarejestrowany balet można będzie obejrzeć od czwartku 29 kwietnia do niedzieli 2 maja w serwisie YouTube na kanale Opery na Zamku lub za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl

Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Dzięki niej poczuł się szczęśliwy. Razem z nim wielką moc i radość tańca mogą odkryć też widzowie. Tańczyć może każdy, jeśli tylko chce. Warto poszukać rytmu w sobie – z pomocą Ngomy i jego przyjaciół każdemu uda się odkryć tę pasję w sobie. 

fot. K. Wasilewski

"Ngoma – tańczący słoń" to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, ma formę interaktywnej zabawy w taniec. Tylko obcując z tą sztuką, można ją zrozumieć – uważają twórcy spektaklu, dlatego zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Pokazują też, jak różnorodne formy może mieć taniec. Na oprawę muzyczną spektaklu składają się utwory m.in. Prokofiewa, Musorgskiego, Saint-Saënsa oraz muzyka Roberta Kani. "Taniec to niezwykły język, można nim pisać całe opowieści" - mówi stary Ngoma.

Czas trwania: ok. 1 godz.

Realizatorzy:

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Karol Urbański
Muzyka oryginalna: Robert Kania

Scenografia i kostiumy: Tijana Jovanowić

Reżyseria świateł: Maciej Igielski


Obsada: 

Stary Ngoma: Piotr Zgorzelski

Młody Ngoma: Patryk Kowalski

Mama Słonia: Aleksandra Głogowska

Papuga: Nayu Hata

Małpka: Yu Yumani

Myśliwi: Paweł Wdówka, Piotr Nowak

Kurczak: Stephanie Nabet

Hipopotam: Andrzej Śmiałek

Pies: Robert Bernad

Kot: Nadine de Lumé

Kangur: Emma McBeth

Olga Bilas: fortepian

Inspicjent: Maria Malinowska-Przybyłowicz


Źródło:

Wątki tematyczne