EN
2.03.2022, 08:20 Wersja do druku

Szczecin. Początek marca w Teatrze Kana

 W najbliższy weekend w Teatrze Kana zdarzenie na obraz i dźwięk w wykonaniu zespołu Bibikings oraz grupy t.Kanka "Naparstki"! Teatr zaprasza także na "Wolne Poniedziałki dla Ukrainy". 

fot. Piotr Nykowski

sobota, 5 marca,

g. 19 „Naparstki” - zdarzenie na obraz i dźwięk w wykonaniu zespołu Bibikings oraz grupy t.Kanka bilety: 20 zł (dostępne na www.kana.art.pl/bilety)

Naparstki

Naparstki to subtelna, kameralna podróż w głąb codzienności. To odważne wsłuchanie się we własną kruchość, pełna czułości rozmowa z emocjami. Autorskie teksty piosenek Bibi Chimiak, doświadczenie, spokój, czujność i wrażliwość gitarowych dźwięków Konrada Cwajdy, powoływane z cienia i światła powidoki wspomnień, snów i uczuć budowane w etiudach aktorek z grupy t.kanka – wszystko to składa się na niezwykły koncert-spektakl-performance, który otwiera nas na to co intymne i nieoczywiste. Dotkliwie szczere, oszczędne, podszyte ironią (i autoironią) teksty rozczytują „zwyczajne sytuacje” z wewnętrznej perspektywy i spotykają nas samych z naszym własnym zwyczajnym (spełnionym i niespełnionym) życiem. Zadają pytania i sprawiają, że chcemy je usłyszeć. Bardzo warto zanurzyć się w ten mikrokosmos. Wspólnie pobyć blisko, pochwycić okruchy, wyzbierać drobiny, pozszywać kawałki. Z nich się składamy.

poniedziałki, 28.02, 7.03, 14.03, 21.03, 28.03, g. 17 WOLNE PONIEDZIAŁKI dla Ukrainy | ВІЛЬНІ ПОНЕДІЛКИ для України

Spotkania odbywają się w Piwnicy Kany

WOLNE PONIEDZIAŁKI dla Ukrainy

Sytuacja, jaka wydarza się tuż za granicą naszego państwa, nie pozwala przejść nam objętnie. Szukamy wszelkich sposobów, aby okazać solidarność naszym ukraińskim siostrom i braciom. Wszystkie osoby, które w tym ciężkim czasie potrzebują wsparcia, rozmowy lub po prostu nie chcą być same zapraszamy do Piwnicy Kany w każdy poniedziałek. Będziemy szyć niebiesko-żółte flagi, rozmawiać o obecnej sytuacji, konsultować się psychologami i psycholożkami, prawnikami i prawniczkami. Zachęcamy do kontaktu i uczestnictwa także wszystkie osoby, które czują potrzebę, aby nieść pomoc. Osób takich jak Ty, jest więcej. W Piwnicy będzie czekała na wszystkich darmowa kawa i herbata.

Chwała Ukrainie!

Слава Україні!

Glory to Ukraine!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne