EN
15.03.2022, 08:42 Wersja do druku

Szczecin. Opera na Zamku przekłada premierę "Króla Rogera". Członkowie chóru zakażeni koronawirusem

Wśród członków chóru niemieckiego Teatru Vorpommern wykryto pozytywne przypadki COVID-19 i artyści nie mogą brać udziału w próbach do "Króla Rogera". Opera na Zamku w Szczecinie postanowiła przełożyć premierę.

2022 rok miał być jednym wielkim świętem Opery na Zamku w Szczecinie, ponieważ placówka obchodzi 65-lecie. Tymczasem opera pt. "Król Roger" jest drugą premierą w tym roku, którą placówka musiała przełożyć ze względu na niedyspozycyjność artystów.

Opera w Szczecinie mierzy się z gigantem

"Król Roger" Karola Szymanowskiego będzie jednym z największych dzieł wystawianych przez Operę na Zamku. Widzowie w Szczecinie zobaczą spektakl po raz pierwszy w historii. Zazwyczaj z tym tytułem mierzą się wyłącznie największe opery w kraju. To również najczęściej wystawiana polska opera za granicą. Premiera w Szczecinie została przełożona na sobotę, 14 maja 2022 r.

- Można dyskutować, czy będzie to największa premiera w historii tego teatru muzycznego, ale na pewno tak pod względem trudności partytury, kosmosu Szymanowskiego, ale również liczby osób, które wystąpią na scenie - mówił Jerzy Wołosiuk, dyrektor artystyczny Opery na Zamku, podczas grudniowej konferencji prasowej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera na Zamku w Szczecinie przekłada premierę "Króla Rogera". Członkowie chóru zakażeni koronawirusem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksander Stanuch

Data publikacji oryginału:

14.03.2022

Wątki tematyczne