EN
6.02.2023, 18:09 Wersja do druku

Szczecin. NOWA SYTUACJA: Pierwszy showcase Teatru Współczesnego

W dniach 24-26 marca odbędzie się pierwszy w historii Teatru Współczesnego w Szczecinie showcase prezentujący wszystkie premiery I edycji Rezydencji Artystycznej Sceny Nowe Sytuacje oraz premierę zrealizowaną na Dużej Scenie w lutym 2023 – „Sen nocy letniej” w reżyserii Justyny Sobczyk i Jakuba Skrzywanka.

„Dotyk za dotyk. Dansing” w reżyserii Katarzyny Sikory z tekstem Michała Buszewicza, fot. Piotr Nykowski / mat. teatru

Showcase - teatralny maraton, podczas którego w 3 dni będzie można zobaczyć 4 spektakle: najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Szczecinie - „Sen nocy letniej” w reżyserii Justyny Sobczyk i Jakuba Skrzywanka (premiera: 25 lutego 2023), oraz wszystkie spektakle zrealizowane w ramach I edycji Rezydencji Artystycznej Scena Nowa Sytuacje, czyli „Wiarołomną” w reżyserii Hany Umedy z tekstem Weroniki Murek, „Grunwald Rekonstrukcję” Eweliny Węgiel i Anny Mazurek, a także „Dotyk za dotyk. Dansing” w reżyserii Katarzyny Sikory z tekstem Michała Buszewicza.

Pokazom będzie towarzyszył szereg wydarzeń, w tym spotkania z twórcami prezentowanych przedstawień, debaty i dyskusje.

Warto przypomnieć, że program Rezydencji Artystycznej – Scena Nowe Sytuacje to ważny punkt działalności artystycznej Teatru Współczesnego w Szczecinie. Jego celem jest umożliwienie młodym twórcom poszukiwania w bezpiecznej przestrzeni własnej drogi artystycznej, a zarazem doświadczenia współpracy z teatrem instytucjonalnym. Poza pracą nad spektaklem czy inną formą autorskiego działania performatywnego uczestnicy programu biorą udział  w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach mistrzowskich przy wsparciu wybranych przez siebie tutorów. Dotychczas byli to Florian Malzacher, Olivia Hyunsin Kim, Agnieszka Polska czy Małgorzata Wdowik, Maria Stokłosa.

Rezydencja Artystyczna Nowe Sytuacje przygotowywana jest we współpracy z legendarnym teatrem Monachium Kammerspiele, dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Terminy spektakli:

„Sen nocy letniej” – 25 i 26 marca godz. 17.00
„Wiarołomna” – 26 marca godz. 20.00
„Grunwald Rekonstrukcja” – 24 marca godz. 18.00
„Dotyk za dotyk. Dansing” – 24 marca godz. 20.30 oraz 26 marca godz. 20.00

Źródło:

Materiał nadesłany