EN
7.03.2022, 11:18 Wersja do druku

Szczecin. Kultura z darmo lub za złotówkę

Inne aktualności

Pomoc

Teatry i kina przygotowały specjalną ofertę dla widzów z Ukrainy - bezpłatne seanse filmowe i spektakle lub za symboliczną złotówkę. Są też propozycje dla ukraińskich artystów.

Teatr Współczesny w Szczecinie dla ukraińskich widzów na każdy spektakl przeznacza pulę wejściówek w cenie i zł do odbioru w kasie przy Wałach Chrobrego. W kolejnej edycji rezydencji artystycznych jedną z nich przeznaczy dla artystów ukraińskich.

Teatr Lalek Pleciuga 8 marca o godz. 14 zaprasza na spektakl „Halo Ziemia!" w reż. Marty Łągiewki ukraińskie dzieci, dla których wstęp jest wolny. Do 15 marca   teatr   prowadzi   też zbiórkę „Zabawki bez granic, czyli dzieci dzieciom". Zachęca do dzielenia się zabawkami i przyborami plastycznymi, ale nowymi lub w świetnym stanie.

- Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina zaprasza do Akademii BNO dwóch młodych artystów z Ukrainy (skrzypce, altówka lub wiolonczela). Mogą to być studenci lub absolwenci, którzy niedawno ukończyli studia. Zapewnimy instrumenty, zakwaterowanie, wyżywienie i staż - płatne koncerty, kursy, lekcje - w naszym zespole. Oferta kierowana jest do artystów uchodźców, którzy zmuszeni byli porzucić swoje miejsce nauki lub pracy - informuje Emilia Goch-Salvador z BNO.

Również duże sieci kinowe przygotowały ofertę dla osób z Ukrainy. Kina Helios będą prezentować filmy z ukraińskim dubbingiem w ramach bezpłatnych seansów. Zaplanowano co najmniej jeden seans dziennie przez cały tydzień, w każdym kinie. Bezpłatne bilety dla dzieci oraz ich opiekunów dostępne są w kasach kin. W przypadku większych grup sieć prosi o bezpośredni kontakt z wybranym kinem. Tylko potwierdzona rezerwacja mailowa lub telefoniczna gwarantuj e wej ście na seans, zwłaszcza w przypadku grup zorganizowanych.

W Multikinie darmowe seanse z ukraińskim dubbingiem ruszą 12 marca. Będą bezpłatne dla uchodźców z Ukrainy i ich opiekunów. Pierwszy film,(l2-13 marca) to „Kosmiczny mecz: Nowa era". W kolejne weekendy będą inne filmy. 

Tytuł oryginalny

Kultura z darmo lub za złotówkę

Źródło:

Głos Szczeciński Nr 54

Autor:

(MK)

Wątki tematyczne