EN

27.06.2020, 09:40 Wersja do druku

Szczecin. Kultura odmraża się powoli i przede wszystkim w plenerze

Inne aktualności

Od 6 czerwca mogą działać kina, teatry czy sale koncertowe. W Szczecinie jednak organizatorzy podchodzą ostrożnie do takiej możliwości. Przedstawienia zobaczymy raczej po wakacjach. Na razie mamy dużo imprez w plenerze.

Czerwiec to w zasadzie końcówka sezonu, jeśli chodzi o działalność teatrów czy sal koncertowych. Przez dwa miesiące teatry działały wyłącznie w sieci, musiały odwołać swoje premiery wiosenne, odbywały się tylko próby wirtualne. Trzeba było zmienić plany repertuarowe, a otwarcie placówek było wielką niewiadomą. Dlatego większość teatrów zaczęło już myśleć o przyszłym sezonie, a otwieranie się w czerwcu na około trzy tygodnie nie ma większego sensu.

PRZED NOWYM SEZONEM

Teatr Współczesny przygotowuje się do nowego sezonu i zaprasza po wakacjach. Teatr Polski chce wrócić do tradycyjnej pracy w sierpniu, Teatr Lalek Pleciuga i Teatr Kana kończą projekty wirtualne i też pracują nad przyszłym sezonem. Natomiast na wakacje się szykuje Teatr Piwnica przy Krypcie, który zamierza realizować cykl Teatr w plenerze na dziedzińcu zamkowym. 3 i 11 lipca będzie można zobaczyć przedstawienie "Kolega Mela Gibsona", 17 i 18 lipca "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)", 27 i 28 lipca "Będzie dobrze, Cohen". Będą też spektakle dla dzieci i Impro z krypty: 5 lipca "Ślimak", 10 lipca "Klub Komediowy Impro z Krypty -Wieczór improwizacji teatralnej", 19 lipca "Improbajka -Spektakl teatralny dla dzieci od 4 lat".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wielka kulturalna machina powinna wystartować dopiero po wakacjach. Czy to się powiedzie?

Źródło:

naszemiasto.pl -Szczecin nr 352/5-06-20

Wątki tematyczne