EN

24.03.2021, 08:46 Wersja do druku

Szczecin. „Król potworów" inaczej

W ostatnich dniach na stronie internetowej Teatru Współczesnego ukazały się krótkie formy animowane, które studenci Akademii Sztuki w Szczecinie tworzyli jako jedno z zadań w pracowni animacji w semestrze zimowym 2020/21.

Są to prace inspirowane spektaklem „Król potworów" w reżyserii Marcina Libera. - Do tworzenia animacji wykorzystujemy materiały promujące spektakle, jak plakaty, ulotki, zdjęcia, zarówno cyfrowe, jak i te papierowe - wyjaśnia Dominika Wyrobek, asystentka w pracowni animacji. - W zależności od preferencji danego studenta film jest tworzony w komputerze albo bardziej analogowo, na stołach wieloplanowych. Praca na stołach umożliwia bezpośrednią animację wyciętych elementów, plasteliny, piasku, drutu, foli, czy też papierowych lalek.

Pracownia Animacji Akademii Sztuki w Szczecinie działa na Wydziale Sztuki Mediów. Już od trzech lat współpracuje z Teatrem Współczesnym. Praca nad każdym filmem zaczyna się od zapoznania się z treścią przedstawienia, przeczytania scenariusza lub też obejrzenia sztuki, gdyż studenci i studentki pracujący nad animacjami mogą za darmo wybrać się do teatru obejrzeć spektakl.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Król potworów inaczej"

Źródło:

Głos Szczeciński Nr 69

Autor:

(mk)