EN

1.10.2022, 15:46 Wersja do druku

Szczecin. Dwie prestiżowe nagrody dla Opery na Zamku

Inne aktualności

Opera na Zamku w Szczecinie otrzymała dwie nagrody w prestiżowym ogólnopolskim konkursie XVI Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Pisze Aleksander Stanuch w „Gazecie Wyborczej - Szczecin”.

Kapituła konkursu przyznała statuetkę Emmie McBeth w kategorii "najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne)" za spektakl pt. "Świecie dziwny / Coming Together" (cz. 1., "Świecie dziwny", chor. Robert Glumbek) i Grzegorzowi Policińskiemu w kategorii "najlepsza scenografia" za spektakl pt. "My Fair Lady" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 26 września w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

Opera na Zamku w Szczecinie nagrodzona

O Emmie McBeth w kontekście jej pracy wykonanej w spektaklu pt. "Świecie dziwny / Coming Together" tak pisze Opera na Zamku:

"Znakomicie wpisała się w merytoryczne i choreograficzne założenia Roberta Glumbka. Jej kreacja unaocznia, w jaki sposób można perfekcyjnie łączyć ze sobą różne techniki tańca, szczególnie współczesnego i zarazem powiązać je ze swoją intuicją. Artystka wyjątkowo profesjonalnie przygotowana, o znakomitej technice w każdym stylu tańca wykorzystanym przez choreografa, znakomicie współpracująca, o wielkiej wrażliwości i scenicznej osobowości. Odwaga i umiejętność interpretacji, wyrażenie siebie i swojego stanu emocjonalnego w rytmie muzyki - to cechy Emmy McBeth. Artystka bardzo doświadczona, z doskonałym wyczuciem rytmu i godną pozazdroszczenia koordynacją ruchową".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dwie prestiżowe nagrody dla Opery na Zamku w Szczecinie. Mamy najlepszą tancerkę i scenografa

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksander Stanuch

Data publikacji oryginału:

01.10.2022