EN
22.03.2022, 08:16 Wersja do druku

Szczecin. Do Kany wraca „Sit down tragedy”

W najbliższy weekend Teatr Kana zaprasza na spektakl "Sit-Down Tragedy"!.Spektakl ostatni raz grany był w listopadzie zeszłego roku, dlatego po tak długiej przerwie i nominacji do nagrody "The Best Off" będzie można go zobaczyć w sobotę 26 marca o 19:00 i niedzielę 27 marca o 17:00.

fot. Piotr Nykowski

„Sit-Down Tragedy” 

Spektakl jest okrutną w swojej radykalności, a jednocześnie pełną czułości opowieścią o samotności, bezradności i pięknie człowieka osaczonego wielowymiarowością absurdu otaczającego świata, własnych obsesji, emocji i uwarunkowań. Jest próbą diagnozy i mierzeniem się z nieuchronnością. Jest swoistym rewersem standapowej rzeczywistości, ironicznym – pełnym czarnego humoru – komentarzem do spraw codziennych, lokalnych, globalnych i ostatecznych. Druga wspólna produkcja Teatru Kana i Teatru Akhe.

Spektakl zakwalifikował się w tym roku do finału czwartej edycji nagrody teatralnej The Best Off, wręczanej najlepszym spektaklom teatru offowego przez Fundację Teatr Nie-Taki. Jest to druga nominacja Teatru Kana do tej nagrody. W 2018 roku w grupie finalistów, wyłonionej spośród 224 spektakli z całego kraju, znalazła się „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu”. W obu produkcjach udział bierze ta sam grupa aktorska w składzie Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Dariusz Mikuła oraz Piotr Starzyński. Obok wszystkich realizatorów, ostateczna forma spektakli to właśnie ich zasługa, gdyż grupa stanowi integralną część procesu twórczego.

Spektakl zakwalifikował się do finału czwartej edycji konkursu „THE BEST OFF” na najlepszy spektakl teatru niezależnego.

Spektakl nagrodzony "Bursztynowym Pierścieniem Jury 2020" za najlepsze przedstawienie sezonu.„Sit-Down Tragedy”

reżyseria i scenografia: Maksim Isaev, Pavel Semchenko
obsada: Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Dariusz Mikuła, Piotr Starzyński / gościnnie: Maksim Isaev, Pavel Semchenko
dźwięk i światło: Piotr Motas,
kierownik produkcji: Piotr Motas,
realizacja: koprodukcja Teatr Kana & Teatr Akhe
premiera: 13-15 grudzień 2019
czas trwania: 100 minut

Źródło:

Materiał nadesłany