EN

11.06.2024, 17:13 Wersja do druku

Szczecin. Akademia Sztuki zainaugurowała Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

Akademia Sztuki w Szczecinie powołała Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń, które zajmuje się organizacją szkoleń artystycznych i rzemieślniczych. Wśród kierunków m.in. Aktorstwo głosowe i dubbing, Kultura ludowa oraz Odtwórstwo i rzemiosło historyczne.

Inne aktualności

"W ramach centrum będą prowadzone unikatowe projekty, dzięki zaangażowaniu wysokiej klasy specjalistów z całej Polski. Z jednej strony będą to znani pedagodzy prowadzący zajęcia w Akademii Sztuki, a z drugiej strony osoby zaproszone do współpracy z całej Polski" – powiedziała we wtorek podczas konferencji prasowej rektora Akademii Sztuki dr hab. Mirosława Jarmołowicz.

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń ma zająć się organizacją studiów podyplomowych, szkoleń artystycznych i rzemieślniczych, a w przyszłości również kursów przygotowawczych na studia artystyczne. Zajęcia prowadzić będą m.in. aktor dubbingowy Jarosław Boberek, śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska czy Igor Górewicz odtwórca historyczny, aktor i autor książek.

"Sięgamy po specjalistów z całej Polski, ale też ze Szczecina angażując też środowiska lokalne w proces kształcenia. Szczecin ma się czym pochwalić, ma wysoko wykwalifikowanych specjalistów w niszowych specjalnościach" – przekazał prorektor ds. studentów, rozwoju kadry i struktury organizacyjnej Akademii Sztuki w Szczecinie prof. dr hab. Kamil Kuskowski.

"Połączenie ze sferą biznesu i podpisanie porozumienia w kontekście prowadzenia Centrum z operatorem zewnętrznym usprawni nasze działania" – dodał Kuskowski.

Projekt realizowany jest z kilkunastoma partnerami z całej Polski. W ofercie studiów podyplomowych jest piętnaście kierunków m.in. Aktorstwo głosowe i dubbing, Musical – ścieżka kariery, Kultura ludowa oraz Wycena dzieł sztuki. Wśród oferty szkoleniowej wybrać można m.in. Tworzenie komiksu, Kreowanie marki osobistej artysty, czy Tworzenie grafik z IA.

Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie naukasztuki.pl

Źródło:

PAP