EN

24.10.2020, 16:50 Wersja do druku

Świdnica. 6. Festiwal Filmowy Spektrum przeniesiony do sieci

Inne aktualności

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych 6. Festiwal Filmowy Spektrum, który w sobotę rozpoczyna się w Świdnicy, został przeniesiony w całości do sieci. Podczas festiwalu zaplanowano pokazy filmów fabularnych, krótkich metraży oraz spotkania z twórcami.

Tegoroczna edycja Spektrum, z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, miała przyjąć formę festiwalu hybrydowego. "Wspólną decyzją władz miasta oraz organizatorów, wydarzenia i projekcje filmów z programu części stacjonarnej, które miały mieć miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury, nie odbędą się" - poinformowali organizatorzy w komunikacie.

Jak wyjaśniono, część online festiwalu, czyli prezentacja tegorocznej selekcji krótkich metraży z konkursów "Okiem Młodych", zostaje do dyspozycji widzów bez zmian.

Natomiast spośród filmów pełnometrażowych online pokazane zostaną "Dolina Bogów" w reżyserii Lecha Majewskiego, "Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej oraz "Malowany ptak" Václava Marhoula. Wszystkie filmy z programu online będą dostępne za pośrednictwem platformy Mojeekino.pl.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdaleną Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, również odbędą się online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na Facebooku.

W sobotę o godz. 19 na festiwalowym Facebooku odbędzie się także transmisja z oficjalnego otwarcia Festiwalu.

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum, organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławską Fundację Filmową, finansowany jest przez miasto Świdnica. Festiwal otrzymał również dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Impreza zakończy się 31 października.

Źródło:

Materiał nadesłany
PAP

Wątki tematyczne