EN

30.09.2022, 13:35 Wersja do druku

Stary Sącz. Rusza 26. Jesienny Festiwal Teatralny

W niedzielę startuje 26. Jesienny Festiwal Teatralny, który potrwa do 23 października. Do Starego Sącza zawitają m.in. renomowane teatry warszawskie - Kwadrat, Komedia i Kamienica.

Jesienny Festiwal Teatralny to od ponad ćwierć wieku jedna z największych imprez tego typu w Polsce. W jego trakcie mają miejsce liczne premiery spektakli. Gości wiele znanych scen, głównie z Warszawy. Impreza najpierw odbywała się w Nowym Sącz, a od kilku lat w Starym Sączu.

W tym roku potrwa od 2 do 23 października. Zaplanowano 16 spektakli, w dużej mierze premierowych albo tuż po premierze. Ich obsady kipią od znanych nazwisk. Na scenie pojawią się m.in. Paweł Małaszyński, Artur Barciś, Katarzyna Skrzynecka, Lesław Żurek, Piotr Polk, Dorota Kamińska, Piotr Gąsowski, Joanna Koroniewska. Oprócz przedstawień, zaplanowano spotkania z twórcami w kawiarence festiwalowej oraz wystawę fotografii Daniela Janiszyna, której wernisaż o godz. 15 zainauguruje imprezę.

W programie m.in. spektakle: „Metoda na wnuczka" Krzysztofa Kędziory (reż. Emilian Kamiński), „Powiedzmy miłość" Terence'a Frisby (reż. Tomasza Dutkiewicza), „Porwanie" Frana Nortesa (reż. Artur Barciś) oraz premiera Teatru NSA z Nowego Sącza - „Tutam" Bogusława Schaeffera (reż. Janusz Michalik).

6 października o godz. 18 widzowie zobaczą sztukę z udziałem limanowskich aktorów-amatorów, tworzących Teatr „Co się stało"? Spektakl Janusza Michalika „Zaświaty, czyli czy pies ma duszę" (na zdjęciu) można było wcześniej oglądać na deskach Limanowskiego Domu Kultury. Grają w nim Aleksandra Starzyli, Kinga Jaromin, Zuzanna Majeran i Jakub Moskal. 

Źródło:

Gazeta Krakowska

Autor:

Janusz Bobrek