EN
4.07.2022, 11:25 Wersja do druku

Spektakl kieszonkowy

„Grafeet" w reż. Małgorzaty Dębskiej Compagnie de danse Julia Dondzilo  na Festiwalu Najmłodszych w Poznaniu. Pisze Monika Nawrocka-Leśnik w portalu kultura.poznan.pl.

W czasach, kiedy wciąż trwają poszukiwania narzędzi opisu tanecznych zjawisk, transgraniczna Compagnie de danse Julia Dondzilo, proponuje odnaleźć wspólny język dla tańca... i grafiki. Do eksperymentu zaprasza widzów od 1 roku do 4 lat.

Wiem, że zabrzmiało to bardzo poważnie. Ale tak właśnie najnajową publiczność potraktował polsko-francuski zespół twórców. Poważna w tym spektaklu-eksperymencie jest też muzyka: Johanna Sebastiana Bacha (tego Pana przedstawiać nie trzeba) oraz Nicholasa Hoopera (dla niewtajemniczonych albo dociekliwych - to brytyjski kompozytor muzyki filmowej, który m.in. dwukrotnie otrzymał telewizyjną nagrodę BAFTA i nominowany był do nagrody Saturn 2007 za najlepszą muzykę do ekranizacji Harry'ego Pottera i Zakonu Feniksa) w interpretacji Valentiny Kadhom. Krótko mówiąc - był to wzór muzycznej doskonałości.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH. Spektakl kieszonkowy

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Autor:

Monika Nawrocka-Leśnik

Data publikacji oryginału:

03.07.2022

Wątki tematyczne