Logo
Recenzje

guldapoleca: Ruda

24.06.2026, 17:07 Wersja do druku

„Ruda” Wawrzyńca Kostrzewskiego i Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego w Teatrze Telewizji na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. Pisze Przemek Gulda na swoim koncie instagramowym.

fot. mat. Filmu Polskiego

Niezwykle poruszający spektakl, w którym wymiar osobisty nierozerwalnie łączy się z uniwersalnym, a prywatna historia niedocenionej artystki z małego miasta - z kobiecą opowieścią o trudnej, nierównej walce o wolność, godność i samodzielność. Udało się tu znaleźć skuteczny sposób na budowanie narracji bardzo gęstej i spójnej, trzymanie tempa, które punktowane jest kolejnymi tragediami i kreowanie atmosfery. Imponująca scenografia to kilkadziesiąt lokacji, stworzonych w studiu. A Olga Sarzyńska, grając własną matkę, tworzy znakomitą, życiową rolę. 

Źródło:

Instagram/guldapoleca

Link do źródła

Autor:

Przemek Gulda

Sprawdź także