EN

29.04.2021, 14:28 Wersja do druku

Sosnowiec. Teatr Zagłębia wznowi działalność odświeżonym "Boeingiem..."

Zgodnie z zapowiedziami rządu – od 29 maja wznawiają działalność teatry. Tego dnia Teatr Zagłębia zaprasza swoich widzów na odświeżoną wersję spektaklu „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka.

fot. mat. teatru

- Odświeżyliśmy scenografię do spektaklu, ale zaszły również zmiany w obsadzie „Boeinga”. Tym razem w rolę Maksa wcieli się Przemysław Kania, Pawła zagra Tomasz Muszyński, a stewardessę Jolę – Agnieszka Bałaga-Okońska. Bilety na spektakl można już kupić na stronie internetowej – mówi Roksana Buchta z działu programowego Teatru.
W pierwszy weekend czerwca na scenie sosnowieckiego teatru będzie można zobaczyć spektakl „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka. 

Przedstawienie jest nominowane do tegorocznej edycji nagród Złote Maski w dwóch kategoriach.  
- Czerwiec to w Teatrze Zagłębia miesiąc dwóch premier – „Komedii (Wujaszka Wanii)” Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy oraz spektaklu będącego teatralnym stand-upem autorstwa Jacka Kozłowskiego – „Czas wypadł z ram” – kontynuuje Roksana Buchta.

Sosnowiecka scena na bieżąco dzieli się informacjami na temat aktualnie prezentowanych spektakli na swojej stronie internetowej – www.teatrzaglebia.pl oraz teatralnym Facebooku. Nadal można oglądać spektakle na platformie VOD – www.vod.teatrzaglebia.pl – w repertuarze m.in.: „Horror szał”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Ślub” i „Nowa Księga Dżungli”.


Źródło:

Materiał nadesłany