EN
30.05.2022, 10:44 Wersja do druku

Sosnowiec. Sosnowiec. Już wkrótce 4. edycja Letniego Grania Przedstawień Teatralnych

W dniach 7-12 czerwca na miłośników teatru czeka kolejna odsłona cieszącej się dużą popularnością imprezy artystycznej. LGPT, czyli Letnie Granie Przedstawień Teatralnych, to przegląd premier Teatru Zagłębia zrealizowanych w mijającym sezonie artystycznym.

fot. mat. teatru

– Ten rok obfitował w bardzo ciekawe i zróżnicowane produkcje. W naszym repertuarze propozycje dla siebie znajdą zarówno widzowie poszukujący zaangażowanych wypowiedzi na temat świata, jak i osoby zainteresowane lżejszym repertuarem – mówi Jacek Jabrzyk, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

Podczas tegorocznej edycji przeglądu, Teatr Zagłębia zaplanował prezentacje „Króla Edypa” w reż. Radosława Rychcika, „Utraconej czci Katarzyny W.” w reż. Karoliny Szczypek, „Kreszan” w reż. Oleny Apczel, „Gniewu” w reż. Szymona Kaczmarka, „Poskromienia złośnicy” w reż. Jacka Jabrzyka oraz „Nikaj” w reż. Roberta Talarczyka. Podczas LGPT można nie tylko nadrobić zaległości repertuarowe, ale także spotkać się z ulubionymi artystami, czy wziąć udział w warsztatach.

– Przede wszystkim zapraszamy do plenerowej kawiarni, która będzie otwarta przy Teatrze na godzinę przed każdym spektaklem oraz dwie godziny po. Współpracująca z Teatrem Niekawiarnia przygotuje dla widzów prawdziwie letni klimat: będą leżaki, lody oraz bogata oferta barowa. Miejsce będzie czynne godzinę przed każdym spektaklem i po jego zakończeniu. Dodatkowo w sobotę 11 czerwca o godzinie 20:00 w kawiarni czeka nas set DJ-ski MATJAZZA & KICÓ. Wstęp na set jest wolny – zapowiada Roksana Wasilewska z Działu Programowego Teatru Zagłębia.

Program wakacyjnego przeglądu został wzbogacony również o „Letnie Warsztaty Pszczele” –edukacyjne warsztaty dla dzieci na temat życia pszczół, które już drugi rok zamieszkują teatralną pasiekę. Spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 12:00. Zapisy przyjmuje Agata Kędzia: [email protected]

Cały program LGPT, bilety na spektakle oraz informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej Teatru – www.teatrzaglebia.pl.
Źródło:

Materiał nadesłany