EN

9.10.2020, 13:45 Wersja do druku

Sosnowiec. Prelekcja o Helenie Modrzejewskiej w Mediatece

W ramach 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej Zagłębiowska Mediateka (ul. Kościelna 11) zaprasza na prelekcję poświęconą jednej z najbardziej znanych polskich aktorek teatralnych, Helenie Modrzejewskiej – patronce Teatru Starego w Krakowie. Prelekcję „Gwiazda dwóch kontynentów: opowieść o Helenie Modrzejewskiej” wygłosi 13 października 2020 o godz. 17.00 dr Magdalena Boczkowska (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki).

Całe życie tej wyjątkowej artystki to walka ze słabościami i dążenie do zdobywania coraz wyższych szczytów. Jej biografia to dowód na to, że ciężka praca popłaca i że często warto zaryzykować. Zmarła 111 lat temu Modrzejewska podbiła nie tylko Polskę i Europę, ale i Stany Zjednoczone, gdzie pamięć o Modjeskiej – jak o niej mówiono – jest ciągle żywa.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu
Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.
Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne