EN

16.10.2020, 11:26 Wersja do druku

Sosnowiec. Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” w Zagłębiowskiej Mediatece

fot. mat. teatru

18 października o godz. 17 Zagłębiowska Mediateka zaprasza na koncert Roksany Rogali oraz artystów ze Stowarzyszenia Twórców Sztuki „PASSIONIS” pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”. Widowisko muzyczne odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

„Piosenka jest dobra na wszystko” to spotkanie z piosenką literacką w wykonaniu Roksany Rogali i  artystów ze Stowarzyszenia Twórców Sztuki „PASSIONIS”. Projekt zabierze widzów w muzyczną podróż przez znane i lubiane utwory  Mariana Hemara, Jeremiego Przybory, Zygmunta Koniecznego oraz Wojciecha Młynarskiego. W koncertowym repertuarze znajdą się takie klasyki polskiej piosenki jak chociażby: „Moja miłość największa”, „Portugalczyk Osculati”, „Karuzela z madonnami”, „Nie opuszczaj mnie” oraz „Krzyżówka”. Żywiołowe aranżacje oraz charyzmatyczny wokal w połączeniu z tańcem stworzą prawdziwe teatralno–muzyczne widowisko!

Wokal – Roksana Rogala
Taniec – Beata Rogala, Damian Oleksy, Aleksandra Michalak
Opracowanie aktorskie i choreografia – Roksana Rogala i Beata Rogala
Aranże - B-ART Studio
Impreza odbędzie się w ramach 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (5-25.10.2020), która w tym roku przebiega pod hasłem „Różne oblicza teatru”.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu
Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.
Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne