EN

20.05.2021, 10:57 Wersja do druku

Sosnowiec. Dzień Dziecka w Teatrze Zagłębia

fot. Maciej Stobierski/mat. teatru

1 czerwca w Teatrze Zagłębia będzie kolorowo, a to za sprawą dwóch wydarzeń: warsztatów, połączonych z otwarciem ogrodu teatralnego oraz spektaklu „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala.

– Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty oraz pokaz spektaklu „Nowa Księga Dżungli” w reżyserii Iwo Vedrala. Głównym tematem zajęć będzie fotografia teatralna. Zanim przejdziemy do wykonywania zdjęć, samodzielnie stworzymy obiekty fotografii. Do tego celu posłużą nam duże ilości masy solnej! Trochę się ubrudzimy, rozruszamy nasze ciała,  a przede wszystkim – uruchomimy w sobie zmysł artystów i artystek – opowiada Agata Kędzia, edukatorka teatralna.
Warsztaty zainaugurują sezon działań kulturalnych w ogrodzie, którego tegorocznym partnerem są Zakłady Usługowe „EZT” S.A.. Dzięki nim wysypano ścieżkę żwirem, posadzono nowe rośliny, a także wyrównano trawnik.

– Od 1 czerwca ponownie można odwiedzać nasz ogród– poczytać książkę, porozmawiać ze znajomymi, czy po prostu posiedzieć i podziwiać zieloną przestrzeń. Ogromnie cieszy nas widok korzystających z niego mieszkańców – mówi Roksana Buchta z Działu Programowego instytucji.

W Dzień Dziecka o godz. 18:00 na scenę powróci spektakl „Nowa Księga Dżungli” – opowiedziana na nowo historia Mowgliego, w którego tym razem wciela się dziewczynka. To opowieść o dojrzewaniu i pokonywaniu strachu, o rozpoznawaniu swojego miejsca w świecie i o przeznaczeniu. Bilety w cenie 20 zł można kupić na stronie Teatru (www.teatrzaglebia.pl) lub w kasie, która będzie czynna od czwartku – 20 maja.

Źródło:

Materiał nadesłany