EN
5.10.2021, 08:34 Wersja do druku

Sopot. ,,Zjazd" Studia Aktorskiego STA otworzy V Sopockie Konsekwencje Teatralne

9 października w Teatrze BOTO rozpocznie się V edycja Sopockich Konsekwencji Teatralnych. W tym roku będzie można obejrzeć aż 9 prezentacji konkursowych, a po każdym spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami.

Idea, która przyświeca przeglądowi, to zaproszenie najciekawszych spektakli małoobsadowych z całej Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest minimalna scenografia i maksymalnie trójka aktorów. Tematyka, rodzaj i forma są dowolne – w poprzednich edycjach prezentowane były spektakle dramatyczne, teatru tańca, lalkowe czy muzyczne. Wybrane jury wyłoni trzy najciekawsze spektakle, przyznając im Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną.

fot. mat. organizatora

Pierwszą prezentacją konkursową, będzie ,,Zjazd"  Kuby Kaprala w reżyserii Łukasza Chrzuszcza w wykonaniu Studia Aktorskiego STA z Poznania.

,,Ten na wielu festiwalach nagrodzony spektakl w reżyserii Łukasza Chrzuszcza zamknie was w pomieszczeniu z Marilyn Monroe, Elvisem, Chaplinem i Hitlerem. Dokładnie to z ich sobowtórami. I zasieją terror. Ale spoko, to tylko czarna komedia. Wielkie aktorstwo i dotychczas największa produkcja gościnna w ramach Sopockich Konsekwencji Teatralnych." - Adam Nalepa

ZJAZD
tekst: Kuba Kapral
reżyseria: Łukasz Chrzuszcz
występują: Aleksandra Spytek, Oskar Czyż, Angelika Mierzwa, Tobiasz Leśniak, Wiktoria Kozłowska, Filip Pietrowicz
Studio Aktorskie STA, Poznań

Źródło:

Materiał nadesłany