EN

17.09.2022, 08:40 Wersja do druku

Sopot. Trwa Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”. Kolejny koncert w niedzielę

Inne aktualności

18 września 2022 o 16.00 w Kościele Garnizonowym pw. Świętego Jerzego w Sopocie, (ul. Kościuszki 1), w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” Sopot 2022 odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny „Muzyka sięgająca niebios”. Oprac. Anna Szałkowska dla „Polski Dziennika Bałtyckiego”.

Wystąpi Edyta Piasecka – dramatyczny sopran koloraturowy. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek sceny operowej. Występuje na największych scenach operowych w Polsce i za granicą.

Na organach zagra młody wirtuoz Sebastian Kuczyński – absolwent Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie organów prof. Wolfganga Zerera, a także w klasie klawesynu i klawikordu prof. Menno van Delfta.

W ramach cyklu „Promocja Młodych” zaprezentuje się 13 letnia skrzypaczka Julia Majewska - uczennica Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia Instytut Suzuki w Gdańsku w klasie znakomitego pedagoga Anny Podhajskiej. Spośród 73 młodych muzyków z całej Europy Julia Majewska wybrana została do projektu orkiestrowego „YOUNG” Królewskiej Orkiestry Concertgebouworkest w Amsterdamie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Sopocie trwa Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” . Kolejny koncert w niedzielę (18 września 2022)

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki” online

Link do źródła

Autor:

oprac. Anna Szałkowska

Data publikacji oryginału:

16.09.2022