EN

17.09.2022, 08:30 Wersja do druku

Nowe twarze na festiwalu filmowym w Gdyni - na tych aktorów i aktorki warto zwrócić uwagę

Są młodzi, młode, mają mnóstwo talentu i mocną dozę świeżości. Dziś pojawili się w Gdyni, jutro mogą być pierwszą ligą rodzimego aktorstwa. Warto zapamiętać te twarze, te role, te nazwiska. Pisze Przemysław Gulda w „Gazecie Wyborczej - Trójmiasto”.

Jak co roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pojawiają się nowe, błyskotliwe talenty aktorskie. Oto kilka aktorów i aktorek, którzy mocno zabłysnęli w tegorocznych festiwalowych filmach i których - oby! - będzie jeszcze można wielokrotnie zobaczyć w poruszających rolach.

* Marta Stalmierska - takiego debiutu nie było w Polsce od dawna. Ta dziewczyna dopiero skończyła wydział aktorski łódzkiej Filmówki, a wystąpiła w aż trzech festiwalowych filmach. Do tego trzeba dodać jeszcze dwa, które nie startują w tegorocznych konkursach: „Kryptonim Polska" i znakomite „Braty" - zagrała tam zadziorną i uwodzicielską dresiarę z blokowiska. W Gdyni pojawia się w bardzo różnych rolach: w „Johnnym" jest kobietą-aniołem, której główny bohater szukał całe życie, w „Apokawiksie" - dziewczyną z prowincji zafascynowaną motoryzacją, a w mikrobudżetowej „Heli" - dziewczyną z poprawczaka, która chce odszukać swoją siostrę, mieszkającą u rodziny zastępczej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowe twarze na festiwalu filmowym w Gdyni - na tych aktorów i aktorki warto zwrócić uwagę

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Przemysław Gulda

Data publikacji oryginału:

16.09.2022