EN

1.12.2022, 15:28 Wersja do druku

Sopot. Teatr Nieduży i Akademia Muzyczna przygotowują operę „The Medium"

„The Medium” to krótka dwuaktowa opera dramatyczna, do której libretto oraz muzykę stworzył Gian Carlo Menotti (amerykański kompozytor i librecista pochodzenia włoskiego, który żył w latach 1911-2007). Autor ukończył dzieło w 1945 roku, a prapremiera odbyła się 8 maja 1946 roku na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku.

fot. mat. teatru

Madame Flora, która mieszka ze swoją córką Monicą i przygarniętym przez nią niemym chłopcem Tobym, organizuje w swoim mieszkaniu seanse spirytystyczne, podczas których rzekomo nawiązuje kontakt z przedwcześnie zmarłymi dziećmi swoich klientów (Państwo Gobineau i Pani Nolan). Podczas jednego z seansów fałszywe Medium czuje na swojej szyi prawdziwy dotyk zimnych rąk... ducha. Ta sytuacja wprowadza Madame Florę w coraz większy obłęd, który doprowadzi do tragedii...

Spektakl Teatru Niedużego powstał w koprodukcji z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Miasta Sopotu. Honorowym producentem oraz Mecenasem spektaklu jest Dominik Rachoń.

Do udziału w spektaklu zaproszenie przyjęła Karolina Sikora, która wystąpi jako Madame Flora (Baba) obok Studentów śpiewu solowego Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Spektakl powstał na licencji G. Schirmer, Inc. / New York

10.12 (sobota) godzina 18.00 – premiera I

obsada:

Madame Flora (Baba) - Karolina Sikora

Monika - Beata Kałudow

Toby - Aleks Skóra

Mrs. Gobineau - Karolina Zielińska

Mr. Gobineau - Aleksander Kopecki

Mrs. Nolan - Wiktoria Rudnicka

głos z offu – Małgorzata Priebe

11.12 (niedziela) godzina 18.00 – premiera II

obsada:

Madame Flora (Baba) - Karolina Sikora

Monika - Małgorzata Priebe

Toby - Aleks Skóra

Mrs. Gobineau - Katarzyna Ćwik

Mr. Gobineau - Aleksander Kopecki

Mrs. Nolan - Wiktoria Rudnicka

głos z offu – Beata Kałudow

spektakle odbędą się w Teatrze Atelier w Sopocie (al. Mamuszki 2)

Źródło:

Materiał nadesłany