08.07.2020, 08:02 Wersja do druku

Sopot. Sześć projektów na Sopot Non-fiction

Laureatka Paszportu Polityki, autorka jednego z najciekawszych teatralnych projektów z czasów pandemii, współautor ważnego spektaklu o polskiej nietolerancji - to tylko niektóre z osób zaproszonych do udziału w tegorocznej edycji sopockiego festiwalu teatru dokumentalnego.

Powolne "odmrażanie" branży teatralnej oznacza z jednej strony wznowienie w miarę regularnej działalności poszczególnych scen, a z drugiej - ostrożny powrót teatralnych festiwali. Wielbicielki i wielbicieli teatru z pewnością cieszy ogłoszona już kilka tygodni temu informacja, że tegoroczna edycja festiwalu Sopot Non-Fiction odbędzie się zgodnie z corocznym rytmem. Zaplanowana została w tradycyjnym terminie: 22-29 sierpnia.

Właśnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników tradycyjnego konkursu na projekty, które będą realizowane w jej trakcie. Po rozpatrzeniu nadesłanych z całej Polski ofert kuratorzy imprezy: Adam Nalepa, Adam Orzechowski i Roman Pawłowski wybrali sześć pomysłów. Na liście liderów poszczególnych grup znalazły się następujące nazwiska: Beniamin Bukowski, Marek Idzikowski, Krzysztof Popiołek, Wojciech Rodak, Katarzyna Minkowska i Weronika Szczawińska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sześć projektów na Sopot Non-fiction

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Trójmiasto online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.